Paweł Rzepa| 

Co za film! Aresztowali już piątego aktora

22

Włoscy karabinierzy aresztowali 44-letniego Salvatore Russo. To jeden z aktorów amatorów, którzy grali ważne role w słynnej produkcji "Gomorra".

Co za film! Aresztowali już piątego aktora
(Materiały prasowe)

Dopadli go w Scampii - słynnej z przestępczości dzielnicy Neapolu. Russo był tam z dwoma handlarzami narkotyków. Mieli przy sobie kilkaset porcji heroiny i kokainy. Policjanci są przekonani, że wszyscy powiązani są z lokalną mafią.

To kolejny aktor z obsady "Gomorry", który trafił do aresztu. Inni byli wcześniej zatrzymywani m.in. za handel narkotykami, wymuszanie haraczy od przedsiębiorców, bliskie związani z klanem mafijnym. Co ciekawe, była to grupa, której losy... odgrywali na ekranie.

Niektórzy aktorzy amatorzy zostali już skazani. Giovanni Venosa usłyszał wyrok 13 lat więzienia. A Bernardo Terracciano sąd skazał w maju na dożywocie za podwójne morderstwo.

Film "Gomorra" wyprodukowano w 2008 roku. Jest adaptacją bardzo głośnej książki Roberto Saviano. Opowiada o członkach mafii w Neapolu. Był wielokrotnie nagradzany - eksperci uznawali go za najbardziej realistyczną produkcję o przestępczości zorganizowanej w Europie. Jeszcze większą popularność na kontynencie osiągnął serial kręcony na podstawie filmu. Włoska telewizja szykuje się do do jego trzeciej serii.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić