Czarna passa w Malaysian Airlines

Samolot lecący do stolicy Malezji, Kuala Lumpur, nagle zboczył z kursu i skręcił w kierunku Melbourne. Trwa dochodzenie w sprawie wyjaśnienia zdarzenia.

Czarna passa w Malaysian Airlines
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Osiem minut po starcie maszyna nagle zmieniła trasę. Zaskoczony pilot natychmiast zaalarmował kontrolerów ruchu lotniczego w nowozelandzkim Auckland. Samolot udało się skierować na północny zachód w kierunku stolicy Malezji.

Pasażerowie o niczym nie wiedzieli. Jednostka odpowiadająca za kontrolę żeglugi powietrznej w Nowej Zelandii uspokaja, że obie trasy były często używane. Specjaliści wyjaśniają niecodzienną sytuację.

Plan lotu, który złożyła linia lotnicza, był nieco inny niż plan, który otrzymał pilot – mówi rzeczniczka w rozmowie z news.com.au.

Na przewoźniku ciąży piętno dwóch tragedii. Lot MH370 z 8 marca 2014 r. zaginął kilka godzin po opuszczeniu Kuala Lumpur. Do tej pory nie odnaleziono ani maszyny, ani ciał 239 osób, które były na jego pokładzie. 17 lipca 2014 r. podczas lotu MH370 pocisk rakietowy ziemia-powietrze zestrzelił samolot nad Ukrainą. Zginęło 298 paseżerów

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić