Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Czarnobyl odżyje na nowo? Ukraińcy mają plan

6
Podziel się

Czarnobyl wcale nie jest skazany na bycie wiecznym pustkowiem.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fotolia)
bEUjMFYl

Pomysł na nowe zagospodarowanie tego terenu ma ukraiński minister środowiska Ostap Semerak. W wywiadzie dla „Bloomberga” powiedział, że okolice Czarnobyla to świetne miejsce dla elektrowni słonecznej. Na tych terenach jeszcze długo nikt nie zamieszka, ziemia jest tania, wciąż są tam instalacje, którymi można przesyłać prąd, a do tego są ludzie, którzy znają się na elektrowniach.

*Dlatego też Ukraina zaczęła szukać inwestora. *Jeśli to się uda, ogromny obszar kojarzony z gigantyczną katastrofą będzie zarabiać na siebie w wyjątkowo ekologiczny sposób.

*Skażenie w okolicach Czarnobyla nie jest już groźne dla ludzi. *Można tam bezpiecznie przebywać. Liczniki Geigera odzywają się głównie w miejscach znajdujących się pod ziemią. Na szkodliwe promieniowanie można trafić choćby w piwnicach pobliskiego szpitala.

bEUjMFYn

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEUjMFYO
KOMENTARZE
(6)
mortyr
5 lata temu
Wysłać Bronka i Balcerowicza, szybko rozwalą ten bajzel!!!
weghfbvchweio...
5 lata temu
Powim wam co ukraincy chcą tam po cichu robić ? jestsście ciekawi :P Już mówię poprostu chcą tam za plecami całego światą odzyskiwać lub robic broń atomową i zobaczycie ,że to prawda za pare lat to wyjdzie .
kuba_k84
5 lata temu
Wielkie mi co, gdyby pół Sachary pokrył bateriami słonecznymi to wystarczyło by dla całej europy i prąd był by za darmo. Ogólnie pomysł mi sie podoba. Faktycznie jest tam cała infrastruktura energetyczna która teraz jest niewykorzystana a ludzie i tak tam pracują przy wygaszonych reaktorach wiec mogli by popilnować paneli słonecznych.
bEUjMFYP
II
5 lata temu
A po co im inwestor strategiczny/ niech powoli sami budują a zwiększanie inwestycji oprzeć na bazie już sprzedanego prądu. Tanio i skutecznie, no ale bank nie zarobi, z ty że, OLAĆ BANK.
Geiger
5 lata temu
Podobno Allah się objawił koło reaktora w Czarnobylu trzeba wycieczki islamistów zorganizować tydzień przy reaktorze Allaha zobaczyć pomoże...
lll
5 lata temu
spójrz na mape gdzie sa walki a gdzie jest Czarnobyl.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić