Czarny dzień dla palaczy. Te zmiany się im nie spodobają...

Średnia cena paczki papierosów będzie wynosiła 13.28 złotych, czyli o 43 grosze więcej, niż w zeszłym roku.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (123RF.COM)

Minister Paweł Szalamacha podał nowe ceny papierosów. W 2016 roku za najtańsze zapłacimy 12.99 zł, za paczkę ze średniej półki 13.70 zł, a za opakowanie premium 15.70 zł - informuje se.pl

Od ceny papierosów podanej przez resort producenci muszą naliczać stawkę akcyzy, którą będą odprowadzać do budżetu za każdą sprzedaną paczkę. Zgodnie z nowymi wytycznymi ministra wynosi ona 8,3 zł, a nie jak w roku ubiegłym – niecałe 8,2 zł. Naturalne jest więc, że podniosą ceny swoich wyrobów. Podwyżki nie powinny być jednak wprost proporcjonalne do wzrostu średniej ceny ważonej podanej przez resort finansów. Będą kształtowały się na poziomie 25–30 groszy za paczkę - mówi dziennikowi.pl Grzegorz Wargocki członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Tytoniowego.

*Nowe cenniki obowiązują od 4 stycznia. *W praktyce zapłacimy więcej za papierosy na początku marca. Do lutego papierosy ze starą akcyzą będą musiały zniknąć z rynku. To doskonała okazja dla wszystkich hurtowni, które będą masowo sprzedawały tytoń w starej cenie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić