Tomasz Wiślicki| 

Czesi uwolnili Polaka. Był skazany w Syrii na karę śmierci

60

Pochodzący z Wrocławia Leszek Panek został oswobodzony i przekazany Polakom w Bejrucie. W negocjacjach pomogli dyplomaci z Czech.

Czesi uwolnili Polaka. Był skazany w Syrii na karę śmierci
(twitter.com, inside syria)

Mogę potwierdzić, że przekazano go polskim dyplomatom. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w sprawę, zarówno stronie czeskiej, syryjskiej, jak i libańskiej - powiedział gazecie "Pravo", szef czeskiego MSZ, Hynek Kmoníček.

*Polak jest w dobrym stanie psychicznym i fizycznym. *O jego uwolnieniu poinformowało również biuro prezydenta Czech, Milosza Zemana. Negocjacje w sprawie uwięzionego w Syrii mężczyzny odbywały się zarówno w Damaszku, jak i w Pradze. Czechy to jedyny przedstawiciel Unii Europejskiej w stolicy Syrii.

*Panek zaginął 10 grudnia 2015 roku. *W sierpniu okazało się, że 54-latek przebywa w syryjskim więzieniu i jest podejrzany o terroryzm. Wszystko z powodu kontroli w Hims, w zachodniej Syrii. Polak został postrzelony, kiedy sięgał po paszport. Żołnierze myśleli, że chce się wysadzić. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Leszek Panek jest znany w rodzinnym mieście. *Wrocławianie kojarzą jego złoty samochód, którym jeździ głosząc "nadejście apokalipsy przeze wojnę nuklearną" i namawia do "przyjęcia do serca Jezusa". Mężczyzna dzielił się swoimi teoriami także w innych zakątkach świata. W ten sposób trafił właśnie do ogarniętej wojną Syrii.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić