Częstujesz w pracy słodyczami? Lepiej przestań

Panujące w firmach zwyczaje przyczyniają się do pogorszenia stanu naszego zdrowia - ostrzegają brytyjscy dentyści.

Obraz
Źródło zdjęć: © Fotolia

Przynosząc słodycze, mamy dobre intencje, ale takie jedzenie powoduje problemy z otyłością i słabym stanem jamy ustnej – twierdzi Nigel Hund z Royal College of Surgeons.

Lekarze mają kilka rad, jak walczyć z kulturą jedzenia słodyczy w miejscu pracy. Najprościej byłoby takich rzeczy po prostu nie przynosić. Jeśli już jednak naprawdę chcemy, wybierajmy smakołyki o niskiej zawartości cukru. Do tego nie stawiajmy ich w miejscach łatwo dostępnych, bo w ten sposób na pewno zjemy więcej. Takie przekąski dobrze jest traktować jako drobny dodatek do obiadu.

Niezdrowe przekąski pojawiają się w biurach przy różnych okazjach. Czasem to przełożony chce w taki sposób nagrodzić pracowników za dobrze wykonaną pracę, innym razem sami przynosimy takie jedzenie z okazji np. urodzin.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie