Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Członkowie rządu Trumpa są bogatsi niż niektóre kraje świata

22
Podziel się:

Ich łączny majątek jest szacowany na ponad 35 miliardów dolarów.

Członkowie rządu Trumpa są bogatsi niż niektóre kraje świata
(Getty Images, Justin Merriman)

*Eksperci z portalu Politico szacują, że to więcej niż roczny dochód wielu państw świata. *Według danych Banku Światowego biedniejsze od ścisłej administracji są m.in. Boliwia (33 miliardy), Kamerun (29 miliardów) czy Łotwa (27 miliardów).

A oto cały ranking:

Ostatnia nominacja dotyczy Betsy DeVos. Jej rodzina ma olbrzymie zasługi w dziedzinie edukacji. Dorobili się miliardów dolarów na prywatyzowaniu szkolnictwa. Popierali też Trumpa w wyścigu o fotel prezydencki, więc dla republikańskiego prezydenta Betsy jest idealną kandydatką na fotel Sekretarza Stanu ds. Edukacji. Oprócz niej w rządzie prezydenta-miliardera znajdzie się też na pewno kilka osób, których majątki - mówiąc delikatnie - odbiegają od średniej amerykańskiej.

Spośród nazwisk, które Trump do tej pory zapowiedział, warto przywołać jeszcze trzy inne. To Harold Hamm, baron naftowy i przyszły Sekretarz Stanu ds. Energetyki, którego majątek wynosi ponad 15 mld dolarów. W trójce obrzydliwie bogatych ludzi Trumpa znalazł się też biznesmen Wilbur Ross, który zostanie Sekretarzem Stanu ds. Handlu, a którego majątek sięga 3 mld dolarów. Dotychczasową listę zamykają Mitt Romney, z majątkiem sięgającym ćwierć miliarda dolarów oraz Steve Mnuchin i Rudy Giuliani, których konta opiewają na dziesiątki miliony dolarów. Kiedy do tych kwot dodać majątek Trumpa, szacowany na 10 miliardów, robi się pokaźna suma.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(22)
mnx
5 lata temu
Różnica między bogatymi łapówkarzami a biednymi jest taka że bogaci biorą dużo i nie da się ich ukarać. Kto ma dużo ten chce jeszcze więcej. Bogaci brali w łapę i będą brali. Tylko idioci twierdzą że bogaty nie weźmie.
Sasza
5 lata temu
Ci Amerykanie stopniowo się dorabiali, a u nas mafia reprywatyzacyjna zagarnia 38 mil w stolicy na 1 urzędniczkę. To dopiero ból!
realista
5 lata temu
Możemy narzekać na bogatych, że stać ich na więcej niż my, ale biedni nie dadzą nam pracy, drodzy rodacy.
STB
5 lata temu
Nasz "wódz" też jest bardzo bogaty z kieszeni rencistów i emerytów zapłacił 3,8 mld $ za rafinerię w Możejkach w 2009 roku która teraz ma wartość 0 bo stoi i rdzewieje.
STB
5 lata temu
Co to za głupie szczucie przeciw zamożnym ludziom ale nie najbogatszym. Przecież żaden z nich nie zmieściłby się nawet w pierwszej pięćdziesiątce najbogatszych ludzi na Świecie taki Bill Gates czy Warren Buffett mają 2x więcej niż cały ten gabinet razem wzięty. Milion dolarów teraz w USA nie jest żadnym wyróżnikiem. W samej Dolinie Krzemowej mieszka 250 tys. osób których majątek jest wart powyżej 1 miliona $. Jeśli masz dom w Kalifornii to jesteś milionerem.
progres
5 lata temu
A później się dziwicie dlaczego chcieli zlikwidować takich ludzi , jak Castro , Te kraje , co chcą dzielić sprawiedliwie swoje przychody - nie konkuruje się z nimi wg prawideł handlowych ,tylko nakłada embarga , robi chamskie podstępy , że niby zagrażają światowemu pokojowi a tak naprawdę zagrażają niebotycznej kasie 2% bogaczy , którzy dzięki embargom pokazują - nie ważcie się wchodzić na tę drogę , bo zobaczcie , jaka bieda tam , a gdyby była normalna konkurencja obywatele ich krajów znieśli by ich z powierzchni ziemi.
Gość
5 lata temu
Jest mały problem: Cała ta kasa "leży" w banku Rothschilda :)
Gość
5 lata temu
Jest mały problem: Cała ta kasa "leży" w banku Rothschilda :)
Gość
5 lata temu
Jest mały problem: Cała ta kasa "leży" w banku Rothschilda :)
111
5 lata temu
czy to tylko teraz powstało??
pew
5 lata temu
Przecież Trump - sam się chwalił- przez wiele lat nie płacił podatków, bogaci członkowie rządu pewnie też nie płacili.
konio
5 lata temu
Obrzydliwie - to można być głupim, jak o2 np. , a nie bogatym. Gratuluję tym bogaczom, jeśli tego nie nakradli. Jeśli nakradli, to współczuję, bo każdy szwindel kiedyś wyjdzie.
fkurwia mnie ...
5 lata temu
a dewianci zoofile zachwyceni. Zimny... przed stosunkiem kota pogłaskałeś chociaż?
Ja
5 lata temu
Piekne zdjecie Angol od Brexitu i Jankes ktory rozwali swiat A Ci wszyscy ich popierajacy bo niby ci to walczyli z elitami i zlodziejstwem Jestescie tak naiwni ze az szkoda gadac. Rozwali sie EU skonczy sie kas dla nas rozwali sie porzadek swiata Ruscy nas wezma bez mysla i nikt nawet okiem nie mrugnie Wam osmiorniczki przeszkadzaly - patrzcie czy ciagu kilku lat wojny nie bedzie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić