Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Kruk
|
aktualizacja

Czy Jezus był uchodźcą? Gorąco na polskim Twitterze

21
Podziel się:

Marzenie Paczuskiej nie spodobał się tweet założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej.

Czy Jezus był uchodźcą? Gorąco na polskim Twitterze
(Pixabay.com)

Szefowa "Wiadomości" zarzuciła Ochojskiej "pisanie propagandowych komunałów". Wszystko z powodu wpisu na Twitterze, w którym aktywistka przypomniała, że Jezus był uchodźcą, podobnie jak uciekający przed wojną Syryjczycy. Do tweeta dołączyła również link do "Kolędy syryjskich i polskich rodzin", nagranej z inicjatywy Caritasu.

Według Paczuskiej nazywanie Jezusa uchodźcą to "fałszowanie faktów". Ochojska odpowiedziała jej cytatem z Biblii mówiącym o tym, że z polecenia anioła święty Józef wraz z Maryją i małym Jezusem ma "uchodzić do Egiptu". Przy okazji w dość lakoniczny sposób podziękowała szefowej "Wiadomości" za wsparcie dla jej organizacji.

Wymiana zdań pomiędzy Ochojską i Paczuską nie pozostała obojętna pozostałym użytkownikom Twittera. Gorąco komentowali ich spór, popisując się mniej lub bardziej zaawansowaną znajomością Nowego Testamentu. Większość jednak nie uznała za właściwe nazywanie Jezusa uchodźcą.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
Taujasz
5 lata temu
Jak mógł być uchodźcą skoro pochodził z Izraela i tam też prowadził swoją działalność mądra głowo?
mmm11
6 lat temu
ładna bajka która pozwala klerom bogacić się i żyć w luksusach
Po co tak dal...
6 lat temu
Skoro to jest to samo, to niech uchodzą do Egiptu, tak jak wtedy, a nie przez Grecję, Rumunię, Węgry, Austrię, Czechy, Słowację i Polskę do Niemiec. No, chyba że im anioł we śnie objawił, że mają uchodzić do Niemiec, tylko czemu żaden nie wziął ze sobą żony i dzieci?
zzzzzzzzzzzzz...
6 lat temu
A CZY JEZUS BYŁ MUZUŁMAŃSKIM ŚMIECIEM? N I E!!!!! i to się liczy
Zły
6 lat temu
Mam nadzieję, że ta pani co to wymyśliła umrze
ww
6 lat temu
Tylko że Jezus nikogo nie mordował nie gwałcił (chyba że o czymś nie wiem?)
Ted
6 lat temu
Łał, zaraz napiszą że Chrystus był żydem ... albo lepiej 'muzełmaninem' i do tego kazał chodzić w burkach, ... Słów brak, "zobacz twarz Chrystusa w 20 gwałcicielach swojej 11 córki" - zapłać im odszkodowanie i podziękuj. Do końca ich 'pogieło', jak chcecie popełnić samobójstwo przosze bardzo ale beze mnie...
Oredzie anny ...
6 lat temu
Idą ciężkie czasy, Moja ręka Boga nie może już powstrzymywać się od kar, jakimi uderzę świat zła, zepsucia, zakłamania. Oczyszczę każdą duszę, która – choć w skrytości i przez chwilę – przyzna się do Mnie i wyzna wiarę w Boga. Ziemia spłynie krwią, a grzesznicy pójdą na zatracenie, piekło wchłonie wszelkie barbarzyństwo. Zostaną sprawiedliwi i kochający Boga, nastanie era miłości i pokoju oraz wielkiej radości, której nie przerwą już złe duchy niepokoju zwodzące człowieka. Ludzkość napełniona mocą i mądrością Bożą odpocznie, zgodnie z planem Boga Ojca. Kto wytrwa w ucisku, będzie zbawiony. „Wytrwać w ucisku” oznacza zachować wierność i prawość względem Boga, braci i sióstr. Miłość jest przepustką, jest biletem do krainy szczęścia. MIŁOŚĆ BLIŹNIEGO – powiedz to, moja córko, swoim braciom i siostrom. Polska odrodzi się przez krew i cierpienia, a bramy piekielne Kościoła nie przemogą. Wprawdzie w czasie obecnym wiele rozłamu i niepokoju zły duch wprowadza, ale to wszystko ucichnie.
nick
6 lat temu
Odbiło już pani na dobre! Nieustanne parcie na wszystko, nie tylko na szkło!
Mściwój
6 lat temu
Ja myślę że "dziewczynka z zapałkami" była z Syrii. Postać równie fikcyjna i równie lubiana.Czas na oświecenie i aby ludzie rozumu zaczęli używać a nie ślepo podążać za bajkami watykańskiej mafii. 16 milionów bogów czczonych na świecie i żaden z nich nic dobrego dla ludzkości w historii nie uczynił.
Beton
6 lat temu
Jest duża różnica między kimś kto ucieka przed niechybną śmiercią ( to jest uchodźca!) i kimś kto chce żyć na koszt rdzennej ludności ( tzw."uchodźca"). Przypominam że św. Józef nie obcinał głów zanim wyemigrował do Egiptu, tak jak tysiące nowych Europejczyków, nie używał bomb ani samochodów do zabijania niewiernych. Nie pasożytował też na rdzennych Egipcjanach, tak jak to mają w zwyczaju robić z Europejczykami goście panny Merkel.
marek
6 lat temu
zabili go i uciekł :-)
su
6 lat temu
Co za absurdalne porównanie, islam ma w swojej ideologii mordowanie ludzi tzw "niewiernych" np Koran 2:191, natomiast chrześcijaństwo, co do zasady zabrania zabijania i nakazuje miłować bliźniego
nick
6 lat temu
babo wsadz głowę do kibla i walnij się deklem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić