Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Dania chce pozbawić islamistów obywatelstwa

123
Podziel się:

Duńska Partia Ludowa złożyła w parlamencie projekt ustawy umożliwiający pozbawić obywatelstwa Abu Bilala, imama meczetu w mieście Aarhus. By to zrobić, potrzebna jest poprawka do konstytucji, która w obecnej chwili nie pozwala na taki krok.

Dania chce pozbawić islamistów obywatelstwa
(Twitter @RamchandaniGP)

Popierający ISIS imam nawoływał do kamienowania cudzołożących kobiet oraz zabijania odstępców od wiary. Duńska konstytucja gwarantuje wolność wyznania pod warunkiem, że religia danej osoby nie jest sprzeczna z zasadami etycznymi lub nie zakłóca porządku publicznego. Zdaniem Duńska Partia Ludowa Abu Bilal jednak nie mieści się w tych granicach.

Dania ma poważny problem z radykalnymi islamistami. Premier Lars Løkke Rasmussen zaapelował o środki, by temu przeciwdziałać. Duńska Partia Ludowa złoży w parlamencie dwie propozycje. Pierwszą będzie pozbawienie obywatelstwa Abu Bilala, drugą wniesienie poprawki do konstytucji dotyczącej wolności religijnej. Oba wnioski najprawdopodobniej spotkają się z akceptacją

Dania uchwalała już prawo wymierzone w konkretną grupę osób. W styczniu parlament w Kopenhadze przyjął ustawę pozwalającą konfiskować rzeczy imigrantów. Nowe prawo miało m.in. zniechęcić napływających uchodźców do obierania Danii za kraj docelowy.

Zobacz także:

Co wiesz o islamie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(123)
endriu
6 lat temu
brawo tak winno być i u nas
Lepiarz
7 lat temu
To jest łamanie praw obywatela, on ma swoją religie i powinno to być uszanowane.
xyz
7 lat temu
to na kij ich wpuszczali wgl? 2 rozne swiaty ze soba nie beda wspolgraly, po cos zylismy do tej pory oddaleni o setki kilometrow a teraz Europa ma balagan u siebie w kazdym panstwie. Wolnosc religijna POZA islamem w Europie -jestem za.
Bogdan
7 lat temu
Kolego redd, widzisz zreszta nie tylko ty, tylko to co te góry władzy europejskiej jak je nazywasz, zadam tobie pytanie, czy wiesz czym zajmuje sie ludność pochodzenia żydowskiego w Europie? Turcy w Niemczech we Francji i innych krajach pracują, nie wszyscy z tej grupy garna sie do pracy ale cos robią, a co zrobi Żyd? Nie wiesz? Powiem tobie co robi Żyd , Żyd kombinuje jak zarobić żeby nic nie robić, wywołać konflikt i na nim zarobić, dajemy sie wciągnąć w machinę propagandowa a w efekcie w wojnę która nam szykuje zydek,
Bogdan
7 lat temu
Islam? Rozdmuchana do żaru przez Żydów grupa społeczna, nie widząc innej możliwości wpływania na rządy państw europejskich wprowadza politykę imigracyjna, oczywiście wcześniej organizując kilka wojenek począwszy od wysadzenia wież w NY Irak, awganistan, Syria itd, to syjon robi rekami Amerykanów, teraz czas żeby zrobiła cos dla żydostwa Europa, a pretekst jest najlepszy z możliwych katolik&muzelmanin ot cała filozofia😊
No
7 lat temu
Niech nie podskakują bo islamiści ich pozbawią obywatelstwa
Polak
7 lat temu
Pożyjemy, zobaczymy.. Ja tam zbytnio hurraoptymistyczny nie jestem. Dotychczasowe działania lewackich rządów u UE raczej nie napawają optymizmem o rychłym uporaniu sie z islamskim potopem.
redd
7 lat temu
Nadejdzie dzień, kiedy ludność Europy nie będzie miała wyjścia i będzie musiała wziąć sprawy w swoje ręce. Przywódcy europejscy dali duppy na całym froncie, ściągając na nasze głowy tą katastrofę. Miesiące lecą, tabuny młodych, silnych, zdeterminowanych rycerzy swojego boga nadciągają do Europy nieprzerwanym potokiem, a ci nasi "przywódcy" siedzą, debatują, kłócą się i praktycznie stoją w miejscu. Prawda jest taka że w obliczu prawdziwego problemu, są oni bezradni jak dzieci i nie ma co na nich liczyć. Jedynie co im dobrze wychodzi to wprowadzanie bzdurnych ustaw i przepisów typu dopuszczalna krzywizna banana. Mam tylko nadzieje, że kiedy nadciągnie ten sądny dzień, kiedy europejczycy wyjdą na ulice przepędzić brodate bydło, to nasi kochani przywódcy nie staną nam - jak zwykle - na drodze. Bo znając życie, te żałosne małpy z najwyższych stołków, postawiłyby przed sądem ludzi, którzy bronili swoich rodzin przed chordą obłąkanych dzikusów.
fgty
7 lat temu
U nas za takie nawoływanie do nienawiści dostałby wyrok z odsiadką, a w Danii się zastanawiają co z nim zrobić. Świat stanął na głowie.
fdr
7 lat temu
Europo idź w ślady Japonii!!!!!!!!!!!!!
GOSC
7 lat temu
JEST TEZ INNE WYJSCIE UWOLNIC BREWIKA
aakg
7 lat temu
PRAWIDŁOWO !!!
wiuesia
7 lat temu
ja bym odeslala do ruskich toputin nakreca to wszytsko
pola
7 lat temu
a co na to unja? moze bedzie farsa, jak z POlska?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić