Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Dentysta jak z horroru. Celowo okaleczał ludzi

6
Podziel się:

Jacobus van Nierop, holenderski stomatolog, który pracował we Francji, stanął przed sądem. Jest oskarżony o sadystyczne okaleczenie ponad 100 pacjentów.

Dentysta jak z horroru. Celowo okaleczał ludzi
(Flickr-Jeffery Bennett)

Nierop celowo wywoływał u pacjentów przerażające obrażenia. Pracował w niewielkim miasteczku Chateau-Chinon. Początkowo ludzie byli zachwyceni pracowitym i uśmiechniętym dentystą. Dopiero z czasem zaczęły się pojawiać opowieści grozy - informuje BBC.

Coraz więcej pacjentów padało ofiarami okaleczeń okrutnego lekarza. Dawał im zbyt mocne znieczulenie, a następnie wyrywał zdrowe zęby albo doprowadzał do powstawania ropni i infekcji dziąseł. Niektórych pacjentów "leczył" pod całkowitą narkozą. Klienci gabinetu nie mieli pojęcia, co się z nimi dzieje. Przerażającą historię opowiedziała 65-letnia Sylviane Boulesteix, która miała jedynie dopasować aparat ortodontyczny:

Dał mi siedem lub osiem zastrzyków i wyrwał osiem zębów. Za jednym razem. Krew lała mi się przez trzy dni - powiedziała.

*Dentysta długo był bezkarny. *Pacjenci nie mieli pojęcia, że podobnych do nich pokrzywdzonych jest dużo więcej. Dopiero kilka prywatnych oskarżeń i dochodzenie policji ujawniły skalę problemu.

Sam Nierop utrzymuje, że ma problemy psychiczne. Skarży się na kłopoty z tożsamością płciową oraz myśli samobójcze. Gdy wokół jego osoby zrobiło się gorąco, uciekł do Kanady. Jednak w 2014 roku nie uniknął ekstradycji do Francji. Od tamtej pory czekał na proces.

Teraz grozi mu do 10 lat więzienia. Wyrok ma zostać ogłoszony 18 marca.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Buba
2 lata temu
Niech idzie do Biedronia .Robert go przygarnie do zdrowej społeczności LGBT tam znajdzie ukojenie i tolerancję i w końcu beda respektowane jego prawa mniejszości .Pięknie jest być w strefie wolnej od nienawiści
zerozero8
7 lat temu
Bo każdy dentysta to sadysta
Carmen
7 lat temu
Przy usuwaniu jednego zęba dostałam 3 znieczulenia od razu. Gdy się akcja przedłużała, trzeba było dodać jeszcze, więc 7 czy 8 zastrzyków, to nic nadzwyczajnego. Czy pani w wieku 65 lat miała mieć dopasowany aparat ortodontyczny? Nie protezę? Z przyczyn ortodontycznych usuwa się zdrowe zęby - jeśli miałyby nie zmieścić się w łuku i nie ma możliwości już się bardziej nie da) albo sensu (bo wyszłoby brzydko) poszerzanie szczęki.
xy
7 lat temu
Smutne, że dopiero po ponad stu pacjentach stanął przed sądem. Niestety wynika to z powszechnej niewiary w wymiar sprawiedliwości i niechęć do dochodzenia swego przed sądem. Jak inaczej wytłumaczyć to, że na 100 pokrzywdzonych zgłosiło się do sądu tylko kilku?
hjk
7 lat temu
kolejny zaburzony seksualnie...
Rys
7 lat temu
Nierop hahaha
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić