Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Jan Muller
|

Dla tych kobiet walentynki to horror

6
Podziel się

Walentynki dla ofiar przemocy domowej są najgorszym dniem w roku. Byli partnerzy w "imię romantycznego gestu", a często wbrew wyrokom sądu, prześladują i nękają przerażone kobiety.

Dla tych kobiet walentynki to horror
(Shutterstock.com)

*15 i 16 lutego urywają się telefony na linii pomocy prześladowanym kobietom. *Zdaniem zarządzających Women’s Legal Service w australijskim Queensland te dwa dni w roku są dla nich najbardziej pracowite. Właśnie dlatego, że poprzedzające je romantyczne święto wyzwala złe emocje ze strony niechcianych eks. Wówczas oddanie zmienia się obsesję, zazdrość i zaborczość.

Ci mężczyźni wykorzystują Walentynki, róże i kartki z dedykacjami, by łamać - wywołane przemocą - sądowe zakazy zbliżania się. Co roku dzwonią do nas kobiety, które znalazły pod drzwiami czekoladki czy kartki za wycieraczką auta. Ci ludzie czują się upoważnieni popularnym świętem, sądząc, że ich obsesyjne zachowanie będzie odebrane jako romantyczny gest. A społeczeństwo zdaje się na to zezwalać - utyskuje koordynatorka linii pomocy, Angela Lynch.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(6)
Polakko
5 lata temu
Mnie kilka kobet też wciąż nęka chcą mieć ze mną dzieci Ale Ja nie chcę! mam już 40 lat, rozwód za sobą i wszystko co panienkom może się zamarzyć więc NIE DAM SIĘ drugi raz wydeptać
M.S.
5 lata temu
Święty Walenty to patron schizofreników. Wierzono również, że pomaga w bólach zębów.
walenty śnięt...
5 lata temu
Jeśli rodacy się nie otrząsną z tego " snu tysiącletniego " ( zaczadzenia umysłowego ) , to tylko walentynki i tyrania im pozostanie na wieki wieków , dla nich i ich dzieci i wnuków . Jak kierowca pojazdu poruszający się po drogach ma zakaz odurzania się , tak i w życiu zaczadzony umysłowo jest niebezpiecznym dla otoczenia szkodnikiem .
nansy
5 lata temu
Zawsze sie pisze o nekanu kobiet a ja znam wielu mezczyzn które swych mezów piorom na potege a ci boja sie zgłosoc ze sa bici bo ich wysmieja. A gdzie równo uprawnienie w przemocy wobec bitych panów?
Racjonalista
5 lata temu
Co to są te Walentynki? To chyba jakieś nazistowskie świeto, bo my Polacy miłujący swój kraj już od tysięcy lat świętujemy Noc Kupały 23 czerwca.
kwch
5 lata temu
A dlaczego od razu 14 lutego nie dzwonią tylko 15 i 16?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić