Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Do Polski wjechał tir z trucizną. Pogranicznicy zatrzymali na A1 nielegalny transport odpadów

76
Podziel się:

Ktoś z Czech próbował nielegalnie wwieźć do naszego kraju toksyczne odpady.

Do Polski wjechał tir z trucizną. Pogranicznicy zatrzymali na A1 nielegalny transport odpadów
(slaski.strazgraniczna.pl)

Ciężarówka z niebezpiecznym ładunkiem przejechała most na Olzie i wjechała na teren Polski. Zanim przechwycili ją funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej dotarła autostradą A1 w okolice wsi Gorzyczki. Na miejscu zjawili się natychmiast pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. Konieczne było wezwanie straży pożarnej.

Do kontroli zatrzymany został samochód ciężarowy wraz z przyczepą, przewożący odpady, które według listu przewozowego stanowiły zgary aluminiowe. W trakcie dalszej kontroli pracownicy WIOŚ stwierdzili, iż ze skrzyni pojazdu załadowanej odpadami wydziela się intensywny zapach amoniaku, co wskazywało na to, że mogą się tam znajdować zgary słone aluminium - informuje Straż Graniczna.

Wymieniona substancja jest niebezpiecznym odpadem chemicznym. Nie można wwozić jej na teren naszego kraju bez pisemnego zgłoszenia transportu oraz uzyskania pisemnej zgody Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Kierowca zgody nie posiadał.

Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy, którzy dokonali niezbędnych pomiarów i pomogli w zabezpieczeniu ładunku przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Pobrane zostały również próbki znajdującej się tam substancji, które poddane zostaną szczegółowym badaniom laboratoryjnym - dodają pogranicznicy.

Za nielegalny wwóz odpadów można trafić za kraty nawet na 8 lat. Sprawą zajęła się już prokuratura rejonowa w Wodzisławiu Śląskim. Tymczasem Główny Inspektor Ochrony Środowiska nakazał odesłanie nielegalnego transportu do nadawcy w Czechach.

Zobacz także: Zobacz także: Groźne odpady w Gorlicach

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(76)
Doktor x
5 lata temu
No moja 90 letnia sonsiatka tesz mi fyszuca smieci psed window
KAZIK
5 lata temu
NO TO JAK WIDAC Z POLSKI INNE KRAJE ROBIA SOBIE SMIETNIK. A NASI URZEDNICY SA TAK PAZERNI NA MAMONE ZE CO RUSZ WYDAJA ZEZWOLENIA NA ROZNEGO RODZAJU SKLADOWISKA CZY WYSYPISKA KTORE NIE SA KONTROLOWANE .CI CO WYSYLAJA SMIECI I NASI URZEDNICY CZUJA SIE BEZKARNI BO KONTROLE SA ZNIKOME A KARY KTORE PONOSZA W RAZIE WYKRYCIA SA TAK MINIMALNE ZE BEZ MRUGNIECIA OKA JE PLACA BO ZYSK ZA PRZYJECIE TRANSPORTU SMIECI PAROKROTNIE MAJA WIEKSZY OD KARY KTORA DOSTANA LOSOWO JAK WYGRANA NA LOTERII.
była zgoda
5 lata temu
były kilka lat temu a może nadal są takie historie, że z Ukrainy zwożono do Polski pestycydy! i składowano je w Gdańsku nad morzem...i była zgoda!!!!!
zgoda
5 lata temu
A jak będzie zgoda, to będzie Ok? "Nie można wwozić jej na teren naszego kraju bez pisemnego zgłoszenia transportu oraz uzyskania pisemnej zgody Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Kierowca zgody nie posiadał."
Beszczelny ko...
5 lata temu
Na PewnO jechał do Wałbrzycha na Mo-Bruk, gdzie cała Europa zwozi azbest, trucizny i toksyczne odpady :) i nikt z tym od lat porządku nie moze zrobić, bo niemcy kasę ładują w PO i KOD !
R
5 lata temu
Sam jesteś pogranicznik! Pisze się służby graniczne.
liza
5 lata temu
Do Niemiec nie zawieźli?
mo
5 lata temu
W końcu w Polsce jest ustawa śmieciowa
.c.
5 lata temu
A ile TIRÓW już wjechało? Polak potrafi. Założy firmę, naściąga trucizn i odpadów, spali wszystko, albo zostawi gminie jako kłopot. Ważne, że jest kasa od Niemca, czy Czecha.
jodik
5 lata temu
Ktoś z Polaków chciał zarobić na Czeskich odpadach.
anty
5 lata temu
rydzykowi do torunia zawieźć
trzeba
5 lata temu
tak trzeba to właśnie rządy peowców tak robiły cały czas taki syf wszędzie działał to się kończy to totalne dziadostwo
zelówa
5 lata temu
POwcy wpuszczali z zachodu ciężarówki z odpadami z elektrowni jadrowych ,POszperajcie troche a sami zobaczycie
Oto
5 lata temu
pepiki w układzie z hansami brzydko się zabawiają wpuszczając do nas wszystko czego sami nie chcą... tym razem toksyczne odpady innym razem naczepę pełna nachodżców.... Jakoś nic o odbiorcy??
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić