#dobrebopolskie Elektryczny motorower prosto z drukarki 3d

6

Polska myśl technologiczna.

#dobrebopolskie Elektryczny motorower prosto z drukarki 3d
(Youtube.com)

Polacy są naprawdę zdolnym narodem. Dobrym przykładem może być projekt Piotra Janicy, studenta automatyki i robotyki na Uniwersytecie Zielonogórskim, prywatnie pasjonata motoryzacji i twórcę hobbystę. Elektryczny motorower E-Mopi jest w fazie testowania, ale już teraz ma naprawdę imponujące osiągi. Autor zakłada, że jego dzieło będzie w stanie przejechać aż do 70 kilometrów na jednym ładowaniu. Na razie motorower wyciąga 100 km/h, ale Janica chciałby osiągnąć prędkość co najmniej 140 km/h.

Janica w rozmowie z o2.pl przyznał, że sporo części zostało wydrukowanych na drukarce 3d. Tak powstały elementy tj. korpus, wlew oleju, owiewki, uchwyty i wiele wiele innych. To kolejny projekt ambitnego studenta, który na potrzeby pracy inżynierskiej stworzył elektryczny rower. Teraz ustawił sobie poprzeczkę znacznie wyżej. W E-Mopi zastosował innowacyjną technologię, która pozwala na odzyskiwanie energii podczas hamowania, nawet około 20%.

Projekt Piotra Janicy można oglądać na Międzynarodowych Targach Poznańskich Motorshow. Elektryczny motorower będzie na was czekał w pawilonie nr 6 między 31 marca a 3 kwietnia. Polak przyznaje, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania i dodaje nieśmiało, że rozważa seryjną produkcje dwukołowca.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić