aktualizacja 

#dobrebopolskie Film Polki poruszył setki tysięcy ludzi w sieci

Polska youtuberka Katarzyna Napiórkowska nakręciła film, w którym odpowiada o depresji. Nagranie szybko stało się hitem sieci.

Zamyślona, smutna dziewczyna
Zamyślona, smutna dziewczyna (Shutterstock.com)

Według WHO depresja stanowi obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Dotyka około 10 procent populacji. Jest obecna we wszystkich grupach społecznych, bez względu na płeć, wiek i wykształcenie. Jej objawy mogą być inne u każdego pacjenta i dlatego tak trudno ja rozpoznać.

Napiórkowska postanowiła po swojemu zilustrować tę chorobę.

Depresja zjawia się po cichu. Na samym początku walczysz z drobnostkami, ale zwykle je ignorujesz. Tak samo jak ból głowy. Mówisz sobie, że to chwilowe, że przeminie. To po prostu kolejny dzień.

Niska samoocena i brak poczucia sensu życia stają się nieznośne. W końcu orientujesz się, że nie możesz dłużej tak żyć. Mogą się wydarzyć dwie rzeczy, albo szukasz pomocy, albo podejmujesz próbę samobójczą - przekonuje w materiale i zaprasza na swój kanał na YouTubie, gdzie będzie prezentować więcej informacji na ten temat.

Katarzyna Napiórkowska intensywnie działa w sieci. Posiada swój angielski kanał na YouTube. Prowadzi też stronę internetową internetową, na której publikuje filmy i fotografie. Jest aktorką, scenarzystką i reżyserem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić