Doktor KUL: "Dla Tuska cela z pedofilem"

"Wyszykujemy Tuskowi celę ze stalowymi kratami i pedofilem do towarzystwa" - takie słowa pojawiły się na Twitterze jednego z pracowników KUL.

Doktor KUL: "Dla Tuska cela z pedofilem"
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Ryszard Hołubowicz)

Wpis zamieścił podczas ciszy wyborczej dr Paweł Jankowski. Sobotni komentarz historyka i teologa był kontynuacją dyskusji na temat zmian w kraju po wyborach parlamentarnych. Po wywołanym zamieszaniu Jankowski skasował swoje konto.

Tweet Jankowskiego rozpętał burzę wśród użytkowników Twittera. Słowa pracownika naukowego Ośrodka Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym KUL zostały skomentowane między innymi przez Hannę Lis, która napisała: "ten pan ma tyle wspólnego z katolicyzmem, co ja z astrofizyką". Poseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski chciał poznać natomiast stanowisko uczelni "w sprawie tej twórczości". Nie musiał długo czekać.

Jesteśmy tym faktem zaskoczeni. Treść komentarzy jest niedopuszczalna, a zachowanie ich autora naganne. Jest nam bardzo przykro, że autorem komentarzy jest pracownik naszego uniwersytetu. Sprawą zajmie się rzecznik dyscyplinarny – poinformowała w oświadczeniu przesłanym "Dziennikowi Wschodniemu" Lidia Jaskuła, rzeczniczka prasowa szkoły wyższej.

Donald Tusk nie skomentował tej sprawy, ale głos zabrał autor słów, dr Paweł Jankowski.

To była niefortunna wypowiedź z mojej strony, poniosły mnie emocje. Przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni. Zdaję sobie sprawę, że wystawiłem na szwank nie tylko swoją osobę, ale też instytucję, z którą jestem związany. Widząc efekty swojego wpisu, usunąłem konto w portalu. To była dynamiczna rozmowa między znajomymi i zdanie było nieco wyrwane z kontekstu, ale postanowiłem zrezygnować z dyskusji na ten temat. – powiedział gazecie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić