Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Doniósł kobietę na rękach do mety. Jest bohaterem sieci

25
Podziel się:

Terry Canning, strażak z Irlandii Północnej, wykazał się niezwykłym hartem ducha podczas Maratonu Bostońskiego. Mimo upału i wielu kilometrów w nogach pomógł kobiecie, która opadła z sił.

Doniósł kobietę na rękach do mety. Jest bohaterem sieci
(Facebook.com, RUN'IX)

Strażak swój bieg ukończył w 3 godziny i 34 minuty. Trasa biegła z Hopkinton do Bostonu. Mordercze 42 kilometry trzeba było pokonać w pełnym słońcu. Bezchmurne niebo spowodowało, że słońce rozgrzało Boston do ponad 26 stopni Celsjusza. Wielu maratończyków miało z tym problem.

Jedną z takich osób była Julianne Bowe z New Jersey. Zaledwie setki metrów dzieliły ją od mety, gdy nagle jej nogi zaczęły się uginać. Kobieta opadła z sił. Próbowała jej pomóc para biegaczy z Chile. Wtedy do akcji wkroczył Terry Canning.

Oficer straży pożarnej wziął kobietę na ręce. Do mety dotarł z Julianne w ramionach, jednak przed samym końcem postawił kobietę na ziemi, aby ta mogła "samodzielnie" ukończyć bieg. Zaraz za metą umieszczono ją na wózku inwalidzkim oraz udzielono niezbędnej pomocy medycznej.

Film z tego wydarzenia jest hitem sieci. Epicki moment, kiedy zmęczony 42-kilometrowym biegiem strażak przenosi kobietę przez metę obejrzano już ponad 900 tysięcy razy. Mężczyzna stał się bohaterem nie tylko dla kobiety, ale i tysięcy osób będących pod wrażeniem jego determinacji.

Maraton Bostoński jest jednym z najstarszych tego typu biegów na świecie. Organizowany jest nieprzerwanie od 1897 r. i uważa się go za najbardziej prestiżowy bieg w USA. Jest też bardzo trudny ze względu na duże wahania wysokości na trasie. Zjeżdżają na niego ludzie z całego świata.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Nietypowy bieg

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
buuuuu
5 lata temu
Sport - to zdrowie ... kosztuje
bremen
5 lata temu
szacunek
Gh inf
5 lata temu
Mogła nie pić to nogi nie odmówiły by posłuszeństwa.
Ghi
5 lata temu
Ja tak często swoich kolegów po imprezie do domu donoszę. Stawiam ich przed metą na wycieraczce i uciekam. Resztę drogi muszą dokończyć sami :)
tita.asmo
5 lata temu
szacunek
janek wisnia
5 lata temu
Strazakiem sie jest, a nie pracuje sie jako strazak. Bycie strazakiem to cecha charakteru.
ppq
5 lata temu
jeśli wezmę niemowlaka na plecy i przebiegnę z nim maraton to ustanowi on rekord świata w maratonie w kategorii do 1 roku życia?
Aquarius 43
5 lata temu
Jeszcze na tym świecie są jednak prawdziwi MĘŻCZYŹNI.
san
5 lata temu
Powinien być parytet! Co to znaczy aby więcej facetów kończyło maraton w dobrej formie. Ma być według feministek po równo. No ale w tym celu trzeba facetów opić i obciąć każdemu po jednej nodze. Wtedy szanse będą równe
Lekarz I kont...
5 lata temu
Naganna postawa. Zamiast zająć się reanimacją, zawołać po pomoc medyczną, wlokąc bezwładną kobietę odstawił, to wolał odstawić szopkę która mogła się skończyć tragicznie.
A.
5 lata temu
szukamy cudów..dowodów... to jeden z nich,człowiek nie był obojętny na potrzebę pomocy drugiemu ..:)
głupota
5 lata temu
Po co ?..
elka
5 lata temu
Piękna postawa i wielkie brawa
J23
5 lata temu
W Polsce panują inne zasady. W zeszłym roku we Wrocławiu w upale mojego kolegę zdjęli kilkaset metrów przed metą do karetki i nie było dyskusji, że doholujemy go do mety:(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić