aktualizacja 

Dopadli go! Trzeci zamachowiec z Brukseli zatrzymany

89

Najim Laachraoui został schwytany przez belgijskie służby.

Dopadli go! Trzeci zamachowiec z Brukseli zatrzymany
(twitter.com)

Zamachowca zatrzymano w miejscowości Anderlecht pod Brukselą. Laachraoui jest współodpowiedzialny za zamach na lotnisku Zaventem, który doprowadził do śmierci 11 osób. Według mediów to właśnie on skonstruował bomby zdetonowane przez braci El-Bakraoui.

Doniesienia o pojmaniu terrorysty nie zostały potwierdzone przez władze. Jako pierwsza poinformowała o nim belgijska gazeta La Derniere Heure, powołując się na wypowiedź anonimowego funkcjonariusza policji. Według najnowszych doniesień, mężczyzna został zatrzymany w pizzerii.

Najim Laachraoui miał wysadzić się w powietrze wraz z braćmi El-Bakraoui. Z nieznanych przyczyn nie zdetonował jednak materiału wybuchowego, a zamiast tego spokojnie opuścił lotnisko. Został jednak zarejestrwany przez monitoring, a jego wizerunek błyskawicznie trafił do światowych mediów. 25-latek był już wcześniej poszukiwany przez policję jako Soufiane Kayal po tym, jak jego DNA znaleziono na ładunkach wybuchowych, które zostały wykorzystane podczas listopadowej masakry w Paryżu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić