Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Dopadli międzynarodową szajkę. To Polacy i Włosi

3
Podziel się:

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Poznaniu i Łodzi czworo Polaków, których poszukiwała włoska policja. Zorganizowana grupa przestępcza, do której należało jeszcze kilkunastu Włochów, zajmowała się wyłudzaniem VAT i oszukała fiskus na co najmniej 11 mln euro.

Dopadli międzynarodową szajkę. To Polacy i Włosi
(Policja)

*Wprowadzali do sprzedaży olej napędowy i nie odprowadzali VAT ani akcyzy. *Na prośbę włoskiej policji funkcjonariusze z Poznania i Łodzi namierzyli Justynę S., Waldemara G., Adama S. i Andrzeja P. Jak czytamy na stronie policji, jednocześnie we Włoszech zatrzymano ich kilkunastu wspólników.

Polscy i włoscy członkowie gangu dzielili się zadaniami. Nasi rodacy byli odpowiedzialni za organizację produkcji oleju smarowego i dowiezienie go do Włoch bez cła. Na miejscu ich „biznesowi partnerzy” szukali klientów i sprzedawali olej jako napędowy. W ciągu roku pozbyli się w ten sposób prawie 13 mln litrów substancji.

Grupa także nielegalnie sprowadzała tytoń. Bez płacenia podatków w ciągu kilku miesięcy przemycili z Polski do Włoch nawet 5 ton. Zatrzymanym Polakom prokuratura postawiła już zarzuty z kodeksu karnego i naruszeń kodeksu karno-skarbowego. Grozi im 8 lat więzienia.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
kwch
7 lat temu
Polska... pewnie ktoś uprzejmy podkablował. Inaczej by to w życiu na jaw nie wyszło. Ludzie mają taką mentalność, że jak u sąsiada zobaczą na podjeździe nowe BMW to w nocy nie zasną nim nie dowiedzą się skąd miał na to pieniądze. Nie kradnij - rząd nie lubi konkurencji :)
xc
7 lat temu
Dokladnie medal powinni zdolnym chlopakom dac ...czyste pieniadze w Polsce produkcja sprzedaz we Wloszech .
aaa
7 lat temu
uczciwi przemytnicy, co się czepiacie :P już myslałem, że handlowali ludźmi...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić