o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Dorota Wellman: Nie musimy zrobić 12 potraw i wypastować wszystkich podłóg. Nie popadajmy w paranoję

26
Podziel się

Dziennikarka jest zwolenniczką ułatwiania sobie życia. Jej zdaniem święta mają być przyjemnością i nie powinny kojarzyć się tylko z generalnymi porządkami, wielkimi zakupami i kilkudniowym pichceniem w kuchni, a w związku z tym – z totalnym zmęczeniem i przejedzeniem.

Dorota Wellman: Nie musimy zrobić 12 potraw i wypastować wszystkich podłóg. Nie popadajmy w paranoję
(East News)
bESgXxNN

Ją samą niezwykle irytuje przedświąteczna gorączka. Dorota Wellman odnosi nieodparte wrażenie, że coraz mniej w tym czasie wartości i faktycznej tradycji, a więcej bezsensownej bieganiny po sklepach, konkursów na prezenty, najładniej ozdobiony dom czy najlepszą sałatkę. Przedświąteczny zgiełk, szał zakupów, generalne porządki w domu i przemęczenie zabierają nam całą radość z przeżywania Bożego Narodzenia.

Po pierwsze, nie musimy robić dwunastu potraw, więc żebyśmy nie dostawali jakiejś paranoi, że musi być ich właśnie tyle. Po drugie, możemy wesprzeć się przyjaciółmi, rodziną i znajomymi, każdy może zrobić coś i wtedy zbieramy się razem przy jednym stole. To naprawdę ułatwia życie. Jedna osoba nie musi robić całej Wigilii – mówi Dorota Wellman agencji Newseria.

Wielu paniom domu święta kojarzą się z prawdziwą mordęgą, dyskomfortem i stresem. Ciężar przygotowań zazwyczaj bowiem spoczywa na ich barkach. Dziennikarka radzi więc, żeby w tym czasie zachować umiar nie tylko w gotowaniu, lecz także w sprzątaniu.

bESgXxNP

Nie trzeba też koniecznie wypastować wszystkich podłóg i wymyć wszystkich szyb w zimie, bo potem za chwilę będzie padało, to i tak będą brudne i zaflukane. A tak naprawdę ważne jest to, jak zasiądziemy do tego stołu, z kim siedzimy, czy naprawdę lubimy tę rodzinę, czy mamy ją w głębokim poważaniu, czy się zmuszamy do tego kontaktu – mówi Wellman.

Tylko w ten sposób można zachować klimat i urok Bożego Narodzenia. Dziennikarka podkreśla, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest ograniczenie do minimum szału świątecznych przygotowań, bądź rozłożenie ich na całą rodzinę.

Zasiadam do stołu z tymi, których kocham, których lubię, z którymi chcę być i myślę sobie, że jeśli rodzina przy stole nie pomaga w zorganizowaniu tych świąt, to do dupy z taką rodziną, po prostu trzeba ją zmienić na lepszą. Naszym obowiązkiem jest, żeby to robili wszyscy. – mówi dziennikarka.

bESgXxNV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło: Newseria

Zobacz także: Zobacz także: Lepiej nie denerwuj się w Święta. Statystki mówią same za siebie
bESgXxOq
KOMENTARZE
(26)
Warszawianka"...
3 lata temu
O leniuszek i brudaska i
Polka
3 lata temu
To jest tradycja która przekazali mi moi rodzice. Nic wellmanowej do tego. Niech se siedzi w tej swojej telewizji. Nie wolno tam mówić na temat religii rodziny tradycji. Co chwila przesuwane granice by nas zmiekczyc. By dzieciom pokazac ze geje....e to nic takiego....jak chodzą na tych swoich marszach i podrywaja 12 letnich chłopców. Fuj. Nie wstyd pani tam pracować? Kasa nie śmierdzi? Fuj
Ignac
3 lata temu
Prosiak wytrzyma bez jedzenia a podłogi nie umyje bo się bydle schylic nie potrafi
bESgXxOr
xzx
3 lata temu
takibieta ma w gebie jak w d......e....nie da sie sluchac tych bredni....co godzine inna opinia....
świąteczny na...
3 lata temu
ZGADZAM SIĘ Z TYM CO PANI NAPISAŁA-W NASZYM KRAJU NAUCZONO NAS , ŻE WSZYSCY ZASIADAJĄ DO STOŁU -ALE PRZYGOTOWANIA SPOCZYWAJĄ TYLKO NA JEDNEJ OSOBIE-DLATEGO TAKŻE PRZESTAŁAM LUBIĆ ŚWIĘTA...CZŁOWIEK SIĘ STARA NA MAXA - A JESZCZE KTOŚ POTRAFI "WYSKOCZYĆ"Z NIESTOSOWNYM PYTANIEM "PO ILE BYŁY PIEROGI"-JEŚLI NIE ZROBISZ ICH SAMA......
zipi
3 lata temu
Prosimy nie regulować odbiorników
sterowniczyzy...
3 lata temu
Wellman zmusza mnie do działań ekologicznych, puszczam pawia
małodobry
3 lata temu
Taaaa.... wystarczy gar bigosu i krata piwska.....ewentualnie ze dwa golona i pół metra stołowej.... opanuj się - "kobieto"?
Ania
3 lata temu
Jak można tak opluwać kogoś, kto wyraża swoje zdanie?! Ja zgadzam się z panią Dorotą. Też nie robię 12 dań, a potrawy szykują wszyscy uczestnicy Wigilii. Umawiamy się, kto co przynosi. Jak ktoś ma w rodzinie "pasożytów", to pewnie cieszy się z samego zaszczytu obecności. Ludzie kupują i gotują nad miarę, a po świętach pełne śmietniki jedzenia. Co do sprzątania, to też zastanawiam się, czy ludzie nie sprzątają na bieżąco i czekają z tym na Święta?
Zzzz
3 lata temu
Wasze chamstwo nie zna granic
no PełO
3 lata temu
Pani Wellman to właśnie jest symbol wigilii Bożego Narodzenia i nasza polska tradycja dlatego musi być min .tych 12 potraw
Kwas
3 lata temu
welĺman trac sie. Nikt cie nie lubi. Jestes odrazajaca jesli chodzi o charakter. Jesli chodzi o wyglad to spojrz do lustra. Fuj
Zdzichu
3 lata temu
W biedzie którą zafundował nam rząd już od dawna ludzie liczą np. barszcz z uszkami jako dwie potrawy (itd. byle by wyszło 12 potraw ) . Taka jest nasza tradycja chrześcijańska . Niech choć matematycznie będzie dobrze widać na stole już aż tak nie musi . Ja się nie czepiam jak się obchodzi chanuke więc co komu do ilości naszych potraw .
bESgXxOj
wasz Krzys
3 lata temu
Jak dlugo bedzieciec ja pokazywac. Dostaje bolow brzucha jak na nia patrze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić