Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paweł Rzepa
|
aktualizacja

Dostali zakaz ogrzewania mieszkań po godz. 16

29
Podziel się:

Na nietypowy pomysł wpadł zarządca budynku w Jaworznie. Jego mieszkańcy mogą tej jesieni i zimy ogrzewać domy, ale tylko do popołudnia.

Dostali zakaz ogrzewania mieszkań po godz. 16
(Pixabay.com)

Po godzinie 16 używanie pieców jest zabronione. Administrator argumentuje, że możliwe jest wtedy ulatnianie się szkodliwych substancji, m.in. tlenku węgla.

O ograniczeniach lokatorzy dowiedzieli się z informacji w klatce schodowej. Osoby z bloku przy ul. Szczakowskiej 38 obawiają się, że noce spędzać będą w zimnych mieszkaniach.

Decyzja o ogrzewaniu to efekt wizyty kominiarza. Podczas kontroli stwierdził on, że kominy sa wprawdzie drożne, ale piece stare - informuje Jaworznicki Portal Społecznościowy. Nie wiadomo jednak dlaczego do południa mogą działać bardziej skutecznie, a popołudniami - już nie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(29)
gosc
6 lat temu
no i tak powinno byc- dopoludnia nagrzewasz piec i ma grzac do nastepnego dnia a wy macie urzdzenia trujace sasiadow- do pierdla z wami
Wojtek
6 lat temu
Płace wymagam i grzeje jak mi zimno i tyle w temaćie !!!
co za głupol
6 lat temu
Tak,wracam z roboty i siedzę w zimnym domu.
kloip
6 lat temu
Mieszkam od 6 lat w kamienicy kominiarza jeszcze tu nie widziałem jak palę w pokoju to dym mi wylatuje w kuchni kominy tak zawalone ze cały syf wylatuje w piwnicy a właściciel mówi ze wszystko jest ok
twierdzą jest...
6 lat temu
Nie wpuściłem kominiarza,zagroził odcięciem gazu.Mieszkam w bloku.Wyglądam ekipy odcinającej już drugi tydzień.Pierwej będzie pewnie kominiarz z kalendarzem.
obserwator44
6 lat temu
ciekawe co mają zrobić Ci co od rana nie ma ich w domu i wrócą do zimnego o 16-17 wieczorem?
Otaku
6 lat temu
I właśnie DLATEGO wszyscy powinni sobie kupić małe piecyki elektryczne. Smród z kamienic opalanych syfem UNIEMOŻLIWIA mi wietrzenie mieszkania w zimie, a w nocy NIE SPOSÓB oddychać w tym smogu...Jestem ZA ustawa o czystym powietrzu!
znudzony
6 lat temu
Jak rano w piecu kaflowym napalisz mocno, to w mieszkaniu do rana następnego dnia będzie ciepło. Piece kaflowe tak miały :-) A jak po 16-tej nie palisz w piecu, to tlenku węgla w nocy nie będzie! A przynajmniej jego stężenie nie będzie rosło gdy ludzie śpią w łóżkach, bo w piecu wygaszone od kilku godzin!
xyz
6 lat temu
A może tak zamiast kazać ludziom żyć w zimnych mieszkaniach (o pleśni i wilgoci z tym związanej nie wspomnę) to administrator ruszyłby swoją szacowną dupę i zarządził wymianę pieców? Czy za trudne?
ngfr56y
6 lat temu
Ja dawno ,dawno temu paliłem w piecach kaflowych w całym domu .(za komuny uzyskanie zgody na grzanie gazem to może miał Gierek ,plus piec za 1000$ ,to jakieś 4 lata śr/krajowej) Paliłem rano i do następnego dnia rano było ciepło....i nie było ryzyka zatrucia się podczas snu. Grzanie domu węglem w piecu po powrocie z pracy lub wieczorem jest bez sensu bo w nocy można przysnąć na wieki jak ktoś nie umie obchodzić się właściwie z piecami na paliwo stałe....w szkołach tego nie uczą !
takaprawda
6 lat temu
tam jest inny problem który jest celowo nie kontrolowany.Kominy szczególnie te w blokach spółdzielczych są poprzerywane tak że spaliny przechodzą do kanałów z wentylacją.Celowo nie sprawdzają kamerami inspekcyjnymi tylko dają naiwnym papier do podpisania że komin ma ciąg.Dlatego o czadu giną ludzie.Nic im nie podpisujcie chyba że zobaczycie film ze środka komina
Jaca1968
6 lat temu
Bzdury. Tu nie chodzi o drożność kominów czy jakikolwiek innych aspekt techniczny. W Polsce (a szczególnie jest to zauważalne w Małopolsce i na Górnym Śląsku) śmieci sortuje się nie na papier, plastik, szkło, ... , a na te co się palą i nie palą. Po godz. 16 w zimie jest już ciemno i nie widać czarnego dymu z kominów. Wystarczy wyjść z domu wieczorem i zaciągnąć przez nos tego "świeżego" powietrza by pobłogosławić tego typu zakazy w całej rozciągłości. Jak chce się walczyć ze smogiem i trucicielami to trzeba podejmować radykalne decyzje. Inaczej zostawimy naszym wnukom i prawnukom taki syf, że nie będą mogli tam nawet mieszkać.
l,mkj
6 lat temu
Kominiarz naćpany ale władze ma. Słuchać go trzeba. To tak jak z ustawami.
jery
6 lat temu
a ja myslałem ze to w rosji
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić