Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Dostaniesz zawału? Teraz można to łatwo sprawdzić

3
Podziel się:

Wszystko będzie wiadomo dzięki prostym testom krwi. Naukowcy odkryli, że osoby z wysokim poziomem immunoglobulin IgG są mniej narażone na występowanie chorób układu sercowo-naczyniowo.

Dostaniesz zawału? Teraz można to łatwo sprawdzić
(Shutterstock.com, sanjagrujic)

Przy występowaniu udarów czy ataków serca rolę gra wiele czynników. Jednak jak się okazuje, wysokie ciśnienie krwi czy nadmierny cholesterol nie są tak ważne, jak ilość występujących w krwi przeciwciał. Wyniki 5-letnich badań, przeprowadzonych na prawie 2 tysiącach osób, jasno pokazują, że najważniejsze jest nieustanne monitorowanie osób z grupy ryzyka oraz prewencja. A do tego wystarczą zwykłe badania krwi.

Jeśli będziemy mogli lepiej selekcjonować pacjentów, którzy będą potrzebować lepszej opieki, częstszej kontroli i terapii zapobiegawczej, na pewno będziemy mogli zapobiec rozwijaniu się chorób serca, których skutkiem są ataki - powiedział The Independent jeden z naukowców, którzy opublikowali swoje wyniki badań w magazynie EBioMedicine30256-0/pdf).

Naukowcy twierdzą, że dzięki ich odkryciu zmieni się cały system leczenia. Skończy się marnowanie funduszy na kosztowne badania i terapie, których pacjenci mogą w ogóle nie potrzebować. Według doktora Ramziego Khamisa z National Heart and Lung Institute w Londynie, który kierował zespołem badawczym, lekarze inaczej zaczną patrzeć teraz na miażdżycę, która jest jednym z głównych powodów chorób i ataków serca. Tu również istotną rolę będzie miał poziom immunoglobulin.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
aaaaaaaaaaaaa...
6 lat temu
Przed seksem zaczyna się myślenie...co mi pierwsze stanie???!!!
miłek
6 lat temu
Ile to już było cudownych metod i leków na różne choróbska. Tylko ludzie od nich jakoś nie zdrowieją. Ciekawe prawda? Coraz więcej chorób których nie da się wyleczyć. Choćby nadciśnienie które leczy się objawowo. Pastylki musisz brać do końca życia. To ma być leczenie ? To jest wyłudzanie kasy przez koncerny farmaceutyczne. Wystarczy sobie spojrzeć na reklamy leków i suplementów diety żeby się przekonać że dzięki nim natychmiast wyzdrowiejesz. Nie będą dokuczać Ci stawy. Laryngolodzy będą w szoku bo słuch odzyskasz w kilkanaście sekund a grzybica paznokci zniknie w tydzień czym oczywiście dermatolodzy są przerażeni.
marek
6 lat temu
przed zawałem należy napisać testament i podać nr konta bankowego :-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić