Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Dramat na Wiśle. Zanim wciągnął go wir, zdołał wypchnąć dziecko

23
Podziel się

35-latek pływał wraz z dzieckiem blisko brzegu rzeki w miejscowości Kępa Karolińska w województwie mazowieckim.

Wir
Wir (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Hellbuny)
bETWWJnV

Nim wciągnął go wir, mężczyzna zdołał wypchnąć z wody 10-letniego syna. Jak informuje TVN 24 Warszawa, na miejscu od soboty trwają poszukiwania prowadzone przez kilka zastępów straży pożarnej ze Słubic i Sochaczewa. Do akcji poszukiwawczej włączyli się nurkowie, skorzystano również z sonaru, lecz wciąż nie udało się odnaleźć ciała 35-latka.

Teren został zabezpieczony, aby osoby postronne, których na miejscu zjawiło się bardzo wiele, nie zbliżały się do rzeki. Duża liczba gapiów mogłaby doprowadzić do kolejnej niebezpiecznej sytuacji oraz utrudnić działania służb na miejscu - cytuje wypowiedź jednego ze strażaków TVN 24.

Syn zaginionego mężczyzny został przebadany przez ratowników, którzy stwierdzili, że nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

bETWWJnX

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETWWJod
bETWWJoy
KOMENTARZE
(23)
ertom
5 lata temu
współczuję rodzinie, ale do rzeki sama bym nie weszła, a tym bardziej dziecka bym nie wpuściła....tym bardziej, że słuchać co roku ile jest utonięć....woda to żywioł, a rzeki są zdradliwe.....
heh
5 lata temu
Takie historie ściskają serce-niech się nie powtarzają.Rozsądku życzę
II
5 lata temu
A od pływania to jest basen i kąpieliska. Lwia większość topielców umiała pływać. Nie zapominajcie o tym.
bETWWJoz
Ja
5 lata temu
ludzie ZAWSZE się kąpali w rzekach. Opluwanie ojca jest chyba nie na miejscu. W Polsce brakuje basenów i kąpielisk. Często też ceny są zaporowe. Za komuny na basenie w wakacje byłem codziennie i to razem z bratem i siostrami. Teraz dla moich dzieci pójście na basen to wydarzenie. Czekają na to a o codziennych wyjściach nie ma mowy. Naturalne jest więc szukanie ochłody w miejscach naturalnych
lucyna_wieczo...
5 lata temu
Duże rzeki są zdradliwe, więc ryzyko utonięcia jest także duże!
El-RG
5 lata temu
Współczuję dziecku i i rodzinie, to wielkie nieszczęście, ale nie chcę potępiać ojca. Już to inni zrobili, a on za lekkomyślność zapłacił najwyższą cenę, życiem. Wielka szkoda, że dorośli ludzie nie są przewidywalni, najważniejsze, że zachował tyle opanowania i ojcowskiego instynktu, żeby uratować synka. W wieku tego chłopca podczas wakacji udało się przeżyć wypadek na łodzi w jeziorze z wirami, byliśmy z drugim dzieckiem sami. Na brzegu jeziora obserwowali nas chłopi na polu i nikt nie ruszył z pomocą. Jezioro cieszyło się złą sławą z powodu utonięć. Do dziś nie wiem, jakim cudem dało się dotrzeć przez zarośla i muł do brzegu. Został uraz, nie wejdę do wody, gdy nie czuję gruntu pod nogami. Za to w specjalistycznym sprzęcie towarzyszę w podwodnych wyprawach swojej "połówce" i przyjaciołom płetwonurkom, bo mnie asekurują (to zawsze generalna zasada w tym sporcie) .
Bebe
5 lata temu
Dzieciak dowiedział się jak bardzo ojciec go kochał-ponad życie!
mm
5 lata temu
kondolencje dla rodziny, wielka tragedia, szczere slowa wspolczucia
NIE PLATFORMI...
5 lata temu
To zdjęcie nie przedstawia chyba Wisły ,bo gdyby ją przedstawiało to człowiek ,który utonął ,kąpiąc się w niej z synen byłby skrajnie nieodpowiedzialny ,dlaczego tak wielu z nas ginie ,w tak głupi sposób.
ivetta
5 lata temu
Pełen szacunek dla OJCA. "Tatuś" moich dzieci najpierw wyrzucił je z domu w imię nowej miłosci, potem przepisał wszystko, co ma na nową "klacz". Taki tatus nie broniłby swoich dzieci, lecz siebie. Wspólczuję rodzinie ojca, ktory oddał zycie za dziecko.
afasf
5 lata temu
Do hejterów: Kto Wam daje prawo oceniać tego człowieka?!?! Siedzicie za monitorem, marszczycie pingwina, i piszecie swoje "mądrości' życiowe.. Jedyna wasza mądrość życiowa to godziny spędzone przed grami..
darzbór
5 lata temu
Wisła to wstyd dla kraju, cała Europa się z nas śmieje... Krystyna Czubówna idealnie przedstawiła gatunki "śmieci" jakie przyozdabiają naszą śmierdziejówkę!
GUN-freedom
5 lata temu
W Niemczech Jugendamt już dawno odebrałby mu dziecko i on by żył i dziecko w bogatej Helmutowskiej rodzinie. Heil-Merkel.
bETWWJor
xxxx
5 lata temu
Ludzie mieszkam w tych stronach co ta tragedia się stała.. Do Wisły mam jakieś 3,5km i powiem wam że woda jest obrzydliwa i strasznie śmierdzi.. dziwie się więc że w ogóle do niej weszli...po drodze z Łodzi gdzie mieszkali mają co najmniej 4 jeziora gdzie można się kapać i są ratownicy.. byli bezmyślni to teraz za to płacą... szkoda mi dziecka bo wiem jak to jest gdy nie ma ojca.. o cóż tak miało się stać i tak się stało...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić