Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Dramat skazanego na samobójczą misję

Podziel się:

Do sieci trafiło nagranie, na którym młody zamachowiec wybucha płaczem tuż przed samobójczym atakiem.

Jafar al-Tayyar
Jafar al-Tayyar (Youtube.com)

Jafar al-Tayyar nie wydawał się zbyt przekonany do swojej misji. Jego zadaniem był samobójczy atak na jednostki broniące jednej z syryjskich wiosek w prowincji Idlib. Wsiadając do uzbrojonego w ładunki wybuchowe pojazdu, chłopak wybuchnął płaczem. Towarzysze broni natychmiast zaczęli go ściskać i pocieszać argumentując, że przecież Allah nad nim czuwa.

Młody terrorysta miał prawdopodobnie około 20 lat. Jak relacjonuje narrator w filmiku, Jafar jest pierwszym dżihadystą-ochotnikiem pochodzącym z terenu Uzbekistanu. Wideo pokazuje jak chłopak ostatecznie wsiada do pojazdu i oddala się w kierunku wioski. Chwilę później w oddali słychać eksplozję i wznoszące się tumany kurzu. Nie wiadomo ile osób ucierpiało w wyniku samobójczego ataku.

Po ataku młodego dżihadysty nastąpiło tymczasowe zawieszenie broni w okolicy wioski Fua. Odnotowano również przerwę w walkach w wiosce Kefraya i opanowanym przez rebeliantów miasteczku Zabadani, które pozostawało pod ostrzałem od lipca bieżącego roku. Wcześniej w atakach na okoliczne miasteczka wykorzystano ponad 200 rakiet oraz siedmiu zamachowców-samobójców.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić