aktualizacja 

Dramat słynnej modelki. Lekarze amputowali jej drugą nogę

102

Lauren Wasser straciła obie nogi, ale nie załamuje się. "Życie jest tak różnorodne. Z niecierpliwością czekam na jego nowy rozdział" - napisała tuż przed operacją.

Dramat słynnej modelki. Lekarze amputowali jej drugą nogę
(Getty Images, Tommaso Boddi)

Lekarzom nie udało się uratować drugiej nogi modelki. Prawą kończynę musieli amputować w 2012 roku, kiedy u Wasser zdiagnozowano zespół wstrząsu toksycznego. Teraz modelka straciła lewą nogę na sali operacyjnej - informuje "The Independent".

Przez cały czas pobytu w szpitalu mocno wspierała ją jej partnerka. Jennifer Rovero niemal na bieżąco relacjonowała w mediach społecznościowych, co dzieje się z Lauren Wasser. Wielu fanów modelki śledziło te informacje.

Lauren Wasser zachorowała od tamponu używanego w trakcie miesiączki. Zespół wstrząsu toksycznego jest rzadki i zagraża życiu. Wywołują go bakterie przedostające się do organizmu, które uwalniają toksyny. U modelki pierwsze objawy wyglądały niewinnie. Były podobne do grypy. Jednak kiedy się nasiliły, młoda kobieta dostała ataku serca. Lekarze ledwo ją odratowali.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Medycy doradzali amputację obu nóg, jednak modelka nie zgodziła się. Postanowiła spróbować wyleczyć lewą kończynę. Jednak po pięciu latach cierpienia ogromnego bólu zdecydowała się na chirurgiczne odjęcie także lewej nogi.

Zobacz także: Zobacz także: Kubicka promuje własny biznes

Lauren Wasser uświadamia teraz ludzi na temat zespołu wstrząsu toksycznego. Prowadzi akcję finansowaną przez rząd Stanów Zjednoczonych. Zwraca także uwagę kobiet na to, jak tampony mogą stać się potencjalnym zabójcą.

To, co mogę zrobić, to pomóc, by nie przytrafiło się to innym - deklaruje.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić