#drugiedno: Nutella odmówiła dziewczynce. Bo ma niedobre imię

Matka 5-latki jest wzburzona po tym jak firma produkująca czekoladowy krem odmówiła jej zrobienia imiennego słoika. Imię dziewczynki źle się kojarzyło.

#drugiedno: Nutella odmówiła dziewczynce. Bo ma niedobre imię
(flickr.com, Janine)

Heather Taylor, która nazwała swoje dzieci na cześć egipskich bogów, nerwowo zareagowała na odmowę. Matka Odhina i Isis opisała całą sprawę na swoim Facebooku. Szef australijskiego oddziału firmy Ferrero skontaktował sie z kobietą osobiście i wytłumaczył jej powody swojej decyzji. "To mogłoby być źle zinterpretowane i wykorzystane do złych celów", napisał.

W centrum handlowym Myers Shellharbour odmówiono nam wydrukowania na słoiku Nutelli imienia naszej ślicznej 5-letniej córeczki Isis. Czarny PR dotyczący tego pięknego imienia musi się wreszcie skończyć. Moja córka i tak jest już dostatecznie dyskryminowana, a to przeciez nie jej wina - napisała oburzona Heather Taylor.

Ferrero nie kryje się z powodami swojej decyzji. Chodzi o konotacje imienia dziewczynki z tzw. Państwem Islamskim, salaficką organizacją terrorystyczną znaną z zamachów i brutalnych morderstw.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić