Duda daje radę na Facebooku. Ale Obama bez konkurencji

6

Mimo, że prezydent Stanów Zjednoczonych miażdży całą konkurencję, to prezydent Polski całkiem nieźle wypada na tle europejskich przywódców.

Duda daje radę na Facebooku. Ale Obama bez konkurencji
(East News, UPI Photo / eyevine)

*Agencja Burson-Marsteller przeanalizowała profile światowych przywódców. * Sprawdziła, ile w 2015 roku mieli polubień, jak często publikowali posty i jaką aktywność one wywoływały. Krótko mówiąc: ile mieli „lajków”, komentarzy i udostępnień.

Barack Obama nie miał sobie równych, bo jego profil polubiło bagatela 46,4 mln osób. Tuż za nim znalazł się premier Indii Narendra Mod, który ma 31,7 mln fanów. Reszta polityków jest daleko w tyle. Mimo, że prezydenta Andrzeja Dudy próżno szukać wśród pierwszych nazwisk na liście, okazuje się jednak, że całkiem przyzwoicie radzi sobie na tle europejskiej konkurencji.

*Polski prezydent zdobył czwarte miejsce. *Ma 464 tys. fanów, a pod jego postami pojawiło się w sumie 2 mln „lajków". Skomentowało je 197 tys. użytkowników, a 262 tys. je udostępniło. Przed polskim prezydentem znaleźli się prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan, prezydent Rumunii Klaus Iohannis i prezydent Francji François Hollande. Mają oni odpowiednio 8 mln, 1,8 mln i 772 tys. fanów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić