Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Dziecko przetrwało w miejskim kanale. Strumień nieczystości porwał je ponad kilometr

8
Podziel się

Strażacy zdołali odnaleźć 13-letniego chłopca po 12 godzinach poszukiwań. przeleciał przez zmurszałe deski prosto w dół. - może jakoś jaśniej: "wpadł do kanału, gdy załamały się pod nim zmurszałe deski"

i potem zmodyfkować cytat dalej

Dziecko przetrwało w miejskim kanale. Strumień nieczystości porwał je ponad kilometr
(Twitter.com/Bali Construction/Erik Scott)
bEUjaYSZ

Media w Kalifornii mówią o prawdziwym cudzie. - Z radością w sercu donosimy, że Jesse Hernandez jest cały i zdrowy - ogłosił w środku nocy szef ekipy poszukiwawczej. Strażacy z Los Angeles po przeczesaniu blisko dwóch kilometrów rur ściekowych znaleźli przemoczonego i wychłodzonego chłopca. Zanim trafił do karetki, dano mu telefon, by mógł porozmawiać z rodziną. W szpitalu przeszedł gruntowne badania i dezynfekcję. W czasie zabawy złamały się pod nim deski zabezpieczające wlot do kanału. Wpadł do miejskich ścieków. Strumień wody i nieczystości o prędkości ok. 7 m/s porwał go wąską rurą o średnicy 120 cm.

Skupiliśmy się na wyszukaniu większych komór w sieci kanalizacyjnej. Założyliśmy, że jeżeli Jesse zdoła się uratować, to właśnie w miejscu, w którym będzie powietrze i przestrzeń, żeby się zatrzymać. Odkryliśmy go w metrowej szerokości kominie studzienki odpływowej pod autostradą. Miał akurat tyle powietrza, by przeżyć - wyjaśnił prowadzący akcję strażak Erik Scott.

bEUjaYTb

Chłopiec bawił się z kuzynami na terenie parku miejskiego. Młodzi ludzie przedostali się przez płot nieczynnej przepompowni. Jesse wpadł do kanału, gdy załamały się pod nim zmurszałe deski przykrywające otwór nad otwartą studzienką.

bEUjaYTh

Nie upadł jednak na podłogę, a wprost do wąskiej rury kanału kilka metrów niżej. Tam porwał go strumień ścieków i w pełnej ciemności pociągnął aż 1200 metrów - wyjaśnili strażacy.

Mniej więcej taki dystans pokonał w ok. 3 minuty od upadku. Kolejne 12 godzin spędził wpatrując się w kilkunastocentymetrową kratkę nad głową. Słyszał tylko szum płynących ścieków i jadące nad głową auta. Do penetracji kanałów strażacy użyli zdalnie sterowanych robotów z kamerami.

Zobacz także: Zobacz także: Pięciolatek utonął w studzience
bEUjaYTi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUjaYTC
KOMENTARZE
(8)
Kulcenty
4 lata temu
Dziecko? Przeca to kaban! Miał dobrą wyporność hambix...
Hahahaa
4 lata temu
Hahahahahahjajajająaja
Hameryka
4 lata temu
Rodzice pewnie już szykują pozew na grube miliony : )
bEUjaYTD
tym
4 lata temu
pod tłustym wypasie zarwały się deski klozetowe i wpadł do tego co narobił wcześniej .....
by
4 lata temu
czy przypadkiem nagłówek to nie wewnętrzna korespondencja nakazująca zeszmacenie się clickbaitem?
j
4 lata temu
"i potem zmodyfkować cytat dalej"; jesteście Januszami rynku informacji
Mariano
4 lata temu
" i potem zmodyfkować cytat dalej" hehehehe czyżby materiał poszedł do publikacji bez finalnej korekty i zatwierdzenia? :)
Axel
4 lata temu
Strażacy zdołali odnaleźć 13-letniego chłopca po 12 godzinach poszukiwań. przeleciał przez zmurszałe deski prosto w dół. - może jakoś jaśniej: "wpadł do kanału, gdy załamały się pod nim zmurszałe deski" i potem zmodyfkować cytat dalej... Czy ktoś to może przetłumaczyć na język polski?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić