Dziecko uciekło ze szkoły terrorystów. Jego opowieść szokuje

Państwo Islamskie nie ma litości nawet dla najmłodszych.

Dekapitacja misia
Dekapitacja misia (Youtube.com)

ISIS zrobi wszystko, by mieć w swych szeregach jak najwięcej bojowników. Co oznacza, że wcale nie muszą być to ochotnicy - wręcz przeciwnie - istnieją obozy szkolące przyszłych terrorystów pod groźbą śmierci. Dotyczy to przede wszystkim dzieci.

Uczyli nas jak podrzynać gardła i wysadzać w powietrze. Kładliśmy rękę na czole, odchylaliśmy do tyłu i przykładaliśmy nóż do gardła - wspomina szkolenie nieletni Raghib Al-Yas Ahmed, cytowany przez TVP Info. Właśnie udało mu się uciec z takiego obozu.

Państwo Islamskie wciąż zwiększa swój zasięg. Na okupowanych terenach nie tylko wprowadza bezwzględne prawo szariatu, ale też dopuszcza się masowych mordów na ludności cywilnej. Notorycznie porywane kobiety oraz młodzi chłopcy. Tylko nielicznym udaje się uciec.

Kobiety najczęściej zostają seksualnymi niewolnicami. Natomiast chłopcy przechodzą przymusowe szkolenie, podczas którego uczą się jak posługiwać się bronią, walczyć, podrzynać gardła i wysadzać (się) w powietrze. Dzieciom funduje się kompletne pranie mózgu.

Uczyliśmy się jak rozkładać broń na części, składać ją i ładować magazynek. Każdy kto nie umiał tego zrobić był karany, dopóki się tego nie nauczył. Uczyliśmy się także strzelać. Ci, którzy nie trafiali w cel również byli karani. Szkolenie obejmowało również pół godziny biegania. Ci, którzy nie mieli siły byli bici pałkami w pięty – ujawnia Raghib Al-Yas Ahmed, cytowany przez TVP Info.

Oporni są surowo karani. Kilka miesięcy temu świat obiegło szokujące nagranie, które pokazuje kilkuletniego chłopca radośnie odcinającego głowę pluszowemu misiowi. Nagranie zostało umieszczone przez islamistów w sieci jako ostateczny dowód bezwzględności.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić