Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Dzięki temu kobieta wydaje się bardziej inteligentna

25

Kobiety stale oceniane są przez pryzmat wyglądu. Okazuje się jednak, że seksowne ubrania mają głębsze znaczenie. Panie nie powinny z nich rezygnować, bo takie pomagają odbierać kobiety jako bardziej inteligentne - doszli do wniosku brytyjscy naukowcy.

Dzięki temu kobieta wydaje się bardziej inteligentna
(Fotolia)

Czy to koniec stereotypów? Dr Alfredo Gaitan z uniwersytetu w Bedfordshire zebrał 64 studentów w wieku 21 lat i pokazał im dwa zestawy zdjęć tej samej kobiety. Na pierwszym miała na sobie top z dużym dekoltem, krótką spódniczkę i skórzaną kurtkę.

Na drugim jej ubranie było bardziej tradycyjne. Ubrano ją w dłuższą spódnicę i zasłaniający więcej ciała top. Kobieta z pierwszego zdjęcia została oceniona jako bardziej wierna i inteligentna - informuje "Independent".

Czy nastroje społeczne zmieniły się tak bardzo, że ludzie przestają negatywnie oceniać kobietę po jej wyglądzie? Uważamy, że nie do końca, ale ludzie zaczynają odbierać seksowny wygląd bardziej pozytywnie - stwierdził dr Gaitan.

*Badani mieli ocenić kobietę, zwracając uwagę na sześć czynników. *Oprócz inteligencji i wierności były to: status społeczny, moralność, ochota na seks i osobowość. Dwa pierwsze zostały lepiej ocenione na korzyść seksownego wyglądu, reszta nie różniła się specjalnie w wynikach.

Te wyniki mogą coś zmienić Być może dzięki temu badaniu więcej kobiet zdecyduje się zakładać bardziej odważne ubrania na rozmowę o pracę zamiast standardowych "mundurków".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić