REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski07.03.19 (18:19)

Dzień Kobiet. 8 marca nigdy nie kupuj tych kwiatów

Róże na Dzień Kobiet wydają się pewniakiem, ale i na nich można się przejechać. Podpowiadamy, jakich kwiatów nie kupować partnerce 8 marca.
East News

Kwiaty to ciągle najczęściej wręczany prezent 8 marca. Panie uwielbiają je dostawać w Dniu Kobiet. Panowie powinni jednak uważać - źle dobrane kwiaty mogą wywołać efekt inny od zamierzonego.

Róże są od dawna uważane za symbol miłości. I nic się tu nie zmieniło. Dotyczy to jednak róż czerwonych. W przypadku innego koloru znaczenie także jest inne. Lepiej unikać wręczania partnerce w Dniu Kobiet róż pomarańczowych - wprawdzie z jednej strony symbolizują pożądanie, ale z drugiej zdradę. Odradzamy też wręczanie ukochanej kwiatów różowych, które oznaczają przyjaźń. Żółte z kolei bywają postrzegane jako symbol zdrady lub uczuć platonicznych.

REKLAMA

Goździki będą dobrym prezentem, jeśli są w kolorze czerwonym lub białym. Tak jak w przypadku róż i wielu innych kwiatów, trzeba jednak uważać z żółtym. Goździki w tym kolorze symbolizują odrzucenie i pogardę.

Lilie to piękne i popularne kwiaty. Oznaczają czystość i szczerość intencji. W Dniu Kobiet lepiej jednak wystrzegać się odmiany pomarańczowej, która symbolizuje nienawiść, pogardę i pychę.

ZOBACZ TEŻ: Jak Polacy świętują Dzień Kobiet?

Petunie - ich nazwa w języku południowoamerykańskich Indian oznacza tytoń. Negatywnych skojarzeń jest więcej. Kwiaty te symbolizują żal i złość. Żadna kobieta nie chciałaby ich dostać.

Jaskry są urocze, ale rzadko można je zobaczyć w bukietach. Nie bez powodu - oznaczają dziecinność.

Tojady - nazwa mówi sama za siebie. Raczej nie spotka się ich w kwiaciarniach, ale występują w Polsce. Gdyby ktoś wpadł na pomysł, żeby je zerwać i wręczyć ukochanej, to stanowczo odradzamy. Wszystkie gatunki mordownika - bo tak też jest nazywany - są silnie trujące. Ponadto kwiat ten symbolizuje nienawiść. Mówi również: bądź ostrożny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij