Dziennikarze skazani za żądanie łapówki

Dwóch rzeszowskich dziennikarzy usłyszało wyroki w związku z żądaniem pieniędzy od prezesa firmy "Resbud".

Dziennikarze skazani za żądanie łapówki
(flickr.com, Joel Bombardier)

*W latach 2006-2005 na temat firmy w dzienniku "Super Nowości" pojawiały się bardzo krytyczne materiały. *Prezes "Resbudu", chcąc uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami tych publikacji postanowił przeprowadzić kampanię reklamową firmy w gazecie - podają lokalne media. Dodatkowo interesowało go również, kto jest autorem tekstów dotyczących jego firmy. Sam nie mógł tego ustalić, były one bowiem publikowane pod pseudonimem.

Prezes zwrócił się więc z prośbą do pracującego w innej firmie Krzysztofa Z. o pomoc w ustaleniu autora.

"Krzysztof Z. w rozmowie z prezesem stwierdził, że zastępca redaktora naczelnego „Super Nowości” otrzymał 20 tys. zł za „kampanię przeciwko Resbudowi”, za którą stoi „grupa wpływowych ludzi”. Aby kampanię przerwać, „Resbud” musiał stawkę podbić o 5 tys. zł. Pieniądze dla Jacka S. (z-ca red. naczelnego - red.) miały być wypłacone do 30 grudnia" - informuje rzeszow-news.pl

Łapówka miała być wręczona w ratach. Prezes nie był jednak przekonany co do takiego rozwiązania i w końcu zgłosił sprawę na policji. Ta zorganizowała zasadzkę i zatrzymała Krzysztofa Z., który pośredniczył w odbieraniu łapówki. Okazało się, że w trakcie rozmów z prezesem kontaktował się z Jackiem S.

Obaj mężczyźni zostali skazani prawomocnym wyrokiem. Były zastępca redaktora naczelnego "Super Nowości" Jacek S., usłyszal wyrok roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Krzysztof Z. - 9 miesięcy. Wyroki zostały zawieszone, ale obaj muszą zapłacić grzywny w wysokości kolejno: 8 i 5 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić