o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Dziewczynka z Australii i Syrii. Wstrząsające porównanie

Podziel się

Film Amnesty International zaczyna się zwyczajnie. Każda z dziewczynek rozpoczyna nowy dzień. Budzą się i zaspane siadają przy stole. Mamy szykują im śniadanie, a ojcowie żegnają się przed wyjściem do pracy. Ale dla jednej z nich to nie będzie dobry dzień.

Dziewczynka z Australii i Syrii. Wstrząsające porównanie
(Amnesty Internetional)
bDZnmWuZ

Obraz podzielono na dwie części. Jedna przedstawia poranek dziewczynki mieszkającej w Australii, druga jej rówieśniczki z Syrii. Porównanie dwóch światów jest wstrząsające. Kontrast jest tym większy, i dłużej oglądamy film. Dziewczynki odróżnia niemal wszystko - ubiór, jedzenie mieszkanie i perspektywy.

Rożni są także rodzice. Ci w Australii rozpoczynają dzień pogodni uśmiechnięci. Zachowują się naturalnie i swobodnie. Syryjczycy mają cierpienie wypisane na twarzy. Z oczu matki, ani na chwilę nie znikają łzy.

Późniejsze ujęcia ukazują codzienność w Syrii. Widzimy bombardowania, pokaleczonych ludzi, dziecko na stole operacyjnym i ojca odchodzącego od zmysłów.

bDZnmWvb

12 milionów wyświetleń pierwszego dnia. Kiedy Amnesty International umieściła film na Facebooku, obejrzała go rekordowa liczba internautów. Organizacja dołączyła do postu komentarz "Nie ma czegoś takiego jak proste zadanie dla tych, którzy walczą o przetrwanie w Syrii".

Film w wymowny sposób ukazuje spojrzenie ojca, jego wahania, kiedy wychodzi z domu, sposób w jaki ściska swoją córkę na pożegnanie jest przepełniony świadomością, że może robi to po raz ostatni. Te wszystkie elementy pokazują jak trudne życie mają syryjscy cywile - powiedział news.com.au Eddie O'Loughlin, koordynator z AI.

bDZnmWvC
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić