Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Dziwne posunięcie wielkiej wytwórni. To strzał we własną stopę

4
Podziel się:

Warner Bros nie chce, by linki z ich filmami były wyświetlane użytkownikom wyszukiwarki Google.

Dziwne posunięcie wielkiej wytwórni. To strzał we własną stopę
(Pixabay.com)

"Batman" i "Matrix" mogą "wyparować" z internetu? Vobile, firma która w imieniu wytwórni skierowała wniosek do Google tłumaczy, że linki m.in. do tych filmów powinny zniknąć z wyników wyszukiwania, bo tylko w ten sposób można ochronić prawa autorskie wytwórni. Nikt z przedstawicieli Warner Bros nie skomentował sprawy, w której najbardziej zaskakujące jest to, że zniknąć mają także ich własne linki.

Zgłoszenie legalnych serwisów, a także strony Warnera to ewidentny błąd. Firmy takie, jak Vobile mają zautomatyzowane systemy zgłaszania naruszeń praw autorskich i z tego mogą wynikać różne błędy. Jestem przekonany, że właśnie tak było w tym wypadku - skomentował Ernesto van der Sar pracujący dla Torrent Freak.

Stracą nie tylko internetowi piraci. Jak informuje BBC, zazwyczaj w tego typu sprawach chodzi o to, by nie pokazywać linków kierujących do stron pozwalających nielegalnie oglądać filmy. Tym razem jest jednak zupełnie inaczej. Wniosek firmy Vobile zawiera adresy serwisów pokazujących filmy zupełnie legalnie, takich jak np. Amazon, Sky, czy IMDB.

Autor: Kamil Karnowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
edek
6 lat temu
Niedługo za samo spojrzenie na logo amerykańskiej firmy będzie obarczone opłata. Taka forma demokracji i wolności. A mówią, że w Polsce jest zagrożona demokracja...............może tak ale ta demokracja na której zachód robi pieniądze.
Twoj nick
6 lat temu
Najlepiej jak schowaja wszystkie i sami sobie ogladaja.
ano tsa
6 lat temu
niech znikają razem z nimi
Polak Potrafi
6 lat temu
A urzytkownicy znajda inne sposoby by sciagnac i rozpowszechnic te filmy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić