aktualizacja 

E-papierosy mogą podrożeć o kilkadziesiąt procent

5

Unijni urzędnicy chcą, aby elektroniczne papierosy były obwarowane wyższą stawką podatku. Ma ona wzrosnąć z 20 do 57 procent, czyli do takiej, jaka dotyczy tytoniu.

E-papierosy mogą podrożeć o kilkadziesiąt procent
(flickr.com, Vaping360)

*Komisja Europejska pracuje nad nowym projektem ustawy. *Chce wyeliminować „nieścisłości” w zakresie niejednolitych przepisów dotyczących tytoniu i e-papierosów. Projekt ma być gotowy w przyszłym roku – informuje „Daily Mail”.

To zła wiadomość dla konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą chcieli bowiem zrekompensować sobie wzrost podatku poprzez podniesienie ceny e-papierosów.

Rzecznik KE zapewnia, że wszystko na razie jest na etapie planowania. Nie przedstawia żadnych konkretów, ale przekonuje, że przed podjęciem jakichkolwiek decyzji przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne.

Pojawiły się sugestie, żeby e-papierosy były opodatkowane na tym samym poziomie, co papierosy – potwierdza w rozmowie z lokalnymi mediami. – Jednak dopiero rozpoczął się przegląd aktualnych przepisów dotyczących akcyzy na tytoń i wyroby tytoniowe w państwach członkowskich UE.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić