Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Ekolodzy protestują. Wyszli na dach Ministerstwa Środowiska

17
Podziel się

Na budynku przy ulicy Wawelskiej w Warszawie aktywiści z Greenpeace rozwiesili transparent z hasłem "Cała puszcza parkiem narodowym". Na miejscu jest już policja.

Ekolodzy protestują. Wyszli na dach Ministerstwa Środowiska
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Panek)
bETYGSyJ

Ekolodzy protestują przeciwko działaniom ministra Jana Szyszki, który zatwierdził zwiększenie wycinki drzew w nadleśnictwie Białowieża. Szyszko tłumaczył, że chodzi o ratowanie Puszczy Białowieskiej m.in. przed kornikiem drukarzem - informuje TVN Warszawa.

*Protestujący uważają, że tylko mianowanie tego miejsca parkiem narodowym pozwoli je uratować. * Robią wszystko, by uchronić Puszczę Białowieską, która jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

bETYGSyL

To ostatni moment, by uratować puszczę i uniknąć kompromitacji polskiego rządu na arenie międzynarodowej. Urządzane przez Jana Szyszkę konferencje i konsultacje, na podstawie których minister podpisał wyrok na puszczę, to farsa. Dlatego pytamy premier Szydło i prezesa Kaczyńskiego, czy poprą prezydencki projekt powołania parku narodowego na terenie całej Puszczy Białowieskiej opracowany przez zespół Lecha Kaczyńskiego? – mówi Robert Cyglicki, dyrektor Greepeace Polska.

Jak wyjaśnia, wspomniany projekt zakłada podział puszczy na różne strefy ochronne. Z założenia ma zagwarantować ochronę przyrodniczych walorów puszczy, sprzyjać "rozwojowi kulturalnemu i gospodarczemu" jej okolic oraz "zwiększyć prestiż Polski na arenie międzynarodowej".

bETYGSzm
KOMENTARZE
(17)
Kasa ponad ws...
6 lat temu
Brawo Greenpeace Polska. Większość ludzi ma gdzieś takie sprawy ale nie ta organizacja, która w tym i wielu innych przypadkach mają rację. Puszcza Białowieska to unikat na światową skalę i powinien być nietykalny. Natura bez ingerencji człowieka zawsze sobie radziła ten zaś nie powinien pchać łap wszędzie gdzie tylko widzi złotówkę do zarobienia. Nie bez kozery zespół prezydenta Lecha Kaczyńskiego zgłosił projekt o zrobienie całej puszczy parkiem narodowym. Dla odmiany mamy takie prawo w Polsce, że gdy rząd buduje jakąś autostradę a na jej drodze stoi jeden, kilka domów, których właściciele nie chcą ich sprzedaż z gruntem pod budowę drogi bo uważają że są warte znacznie więcej niż im Państwo proponuje to wysiedla się ich przymusowo dając kasę rynkową za daną nieruchomość przy czym ludzie są często mentalnie związani z tą ziemią i trudno jest im rozstać z ojcowizną - pytanie do mądrych głów przeciwnych ekologom - kto z was chętnie opuściłby swoją ojcowiznę mieszkając na niej latami?
as
6 lat temu
Ekolodzy!!! A co z wszechobecną chemią w żywności która nas zatruwa.Może zajmijcie się wielkimi koncernami produkujących żywność.
śmieci trzeba...
6 lat temu
Niech "ekolodzy" zajmą się lepiej sprzątaniem śmieci , butelek plastikowych po lasach , zamiast obijać się i robić głupie i bezsensowne protesty.
bETYGSzn
wr
6 lat temu
Szyszka to taki sam specjalista jak ten nobilitowany na szefa stadniny, tylko puszcza jest trwalsza niż życie konia.
smoketoomuch
6 lat temu
Mój pomysł jest taki: oddajemy terytorium Polski Niemcom i uznajemy zwierzchnictwo prawa Unii Europejskiej czy czego tam chcą. W ten sposób realizujemy mesjanistyczny koncept Mickiewicza. Polska Chrystusem Narodów. Chrześcijanie zadowoleni. Można cierpieć, przyjmować ciosy, wyrzec się wszystkiego w imię wyższej idei. #złasięnieuleknę Drudzy też zadowoleni bo Unia, Zjednoczona Europa, socjal, wyższy standard życia, kosmopolityzm. Narodowcy też spoko bo teraz to tylko jakieś drobne zadymy i marsze a tak to będzie miało tych kilkadziesiąt tysięcy łobuziaków szansę się sprawdzić. Partyzanktka, opór, walka, przeżyją najlepsi, honor, ojczyzna, hierarchia, bucefał. No i pomyślcie jacy będziemy modni na świecie. To wszyscy Polacy lubią. Newsy dnia everywhre: Poland, courage, sacrifice, wow, hero, love, admirable.
prezes KAIN
6 lat temu
wyciąć wszystko, i zastrugać, na pal będziemy nabijać tych co przeciw tych gorszych polaków
44
6 lat temu
Pętaków którzy potrafią wdrapać się na dach a nie potrafią myśleć, lub robią to w złej wierze nie należy reklamować. Nie dziw że ten portal to robi ponieważ jest współwłasnością niemiecką a tam dziennikarzom zabroniono pisać o Polsce dobrze. Najprawdopodobniej polskie "zera moralne" zrobiły to za niemieckie pieniądze.
Nick
6 lat temu
Jakoś Greenpeace nie protestował gdy Bieszczady PO objęlo europejska ochrona 2000 a w tym samym czasie sprzedawano tereny i licencje na "badania" Francuzom, Australiczykom... I kto wie jeszcze komu i na co?
qweq
6 lat temu
Zupełnie pomijając merytorykę samego protestu, bardzo ciekawi mnie techniczne wykonanie. Okazuje się że w tym kraju zorganizowana grupa ludzi, jest w stanie zaplanować i bez przeszkód wykonać atak na ministerstwo, opanowując budynek bez żadnych przeszkód ze strony służb które powinny chronić organy państwa. Równie dobrze to mogła być grupa uzbrojonych zamachowców, która zabiłaby wszystkich w budynku nim ktokolwiek by się tym zainteresował.
Loco
6 lat temu
Hołota będzie gadać o wszystkim byle miała ochłap
zula
6 lat temu
trzebaz niszczyć Polskę, żeby było na 500+. Janek = kornik drukarz!!!
Pinio
6 lat temu
Tysiące lat Puszcza sobie radziła. Z PiS-em sobie nie poradzi :(
parigi
6 lat temu
Ale odważni ci ekolodzy a może by tak się zajęli prawdziwą pomocą gdzie są ci pseudo ekolodzy co śmietnisko europy w Polsce robią czemu tam nie blokują i nie pomagają ludności lokalnej?po co tam za free kasy nie dają a trzeba karku nadstawiać ekolodzy to współcześni terroryści ekologia to powtórne przetwarzanie i korzystanie z naturalnych materiałów nasi pradziadkowie byli eko
bETYGSzf
mario
6 lat temu
A o wycinanych masowo połaciach lasu w Tatrach (Park Narodowy!) jakoś cisza...Tam od kilku lat kornik urządza pogrom drzew. Uschnięte są po prostu ścinane i wywożone.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić