aktualizacja 

Elon Musk: Nie musimy bać się Kima. Zagrożenie dla świata jest gdzie indziej

244

Broń jądrowa Korei Północnej jest niczym w porównaniu z zagrożeniem, jakie niesie ze sobą rozwój technologii. Ostrzeżenie płynie z ust człowieka, który wie, co mówi.

Elon Musk: Nie musimy bać się Kima. Zagrożenie dla świata jest gdzie indziej
(PAP/EPA, HEIKO JUNGE)

Uznawany za wizjonera biznesu Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją (AI). Jego zdaniem to ona może być powodem następnej wojny, które rozleje się na cały świat. Według niego stanie się tak, gdy konkurencja w rozwoju tej technologii stanie się kwestią narodową.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Chiny, Rosja, wkrótce wszystkie kraje będą mocne w naukach komputerowych. Rywalizacja o wyższość sztucznej inteligencji na poziomie krajowym będzie najprawdopodobniej przyczyną wybuchu III wojny światowej - napisał na Twitterze.

Musk właśnie tu upatruje prawdziwych powodów do obaw dla ludzkości. Jego zdaniem światu wcale nie zagraża przywódca komunistycznego reżimu w Pjongjangu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Korea Północna powinna stać nisko na liście zagrożeń dla naszej cywilizacji. Nie mają żadnych sojuszy, które mogłyby pchnąć świat do wojny światowej - napisał na Twitterze Elon Musk.

*Twórca Tesli odnosił się do słów Władimira Putina o AI. *Niedawno prezydent Rosji stwierdził, że sztuczna inteligencja to przyszłość nie tylko Rosji, ale całej ludzkości.

Kto zostanie liderem w tej sferze, ten stanie się władcą świata - powiedział Putin.

Elon Musk starł się już na temat AI z Markiem Zuckerbergiem. Właściciel Facebooka nazwał retorykę Muska o sztucznej inteligencji "nieodpowiedzialną". Ten odpłacił mu się stwierdzeniem, że Zuckerberg nie rozumie całości problemu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić