Epidemia w Rumunii zabija ludzi. Niemowlę kolejną ofiarą

Odra zbiera śmiertelne żniwo. Rumuńska służba zdrowia podała właśnie najnowsze dane, które nie napawają optymizmem.

Obraz
Źródło zdjęć: © iStock.com

Bukareszt poinformował o śmierci dziewięciomiesięcznego dziecka. Niemowlę zmarło w portowym mieście Konstanca leżącym na wybrzeżu Morza Czarnego. To już 46. ofiara epidemii odry w tym kraju - podaje rumuński serwis Hot News.

Dziecko nie było zaszczepione - ogłosiły władze sanitarne.

Tylko w tym tygodniu na odrę zachorowało w Rumunii ponad 200 osób. Od momentu wybuchu epidemii w 2017 roku rumuńscy lekarze zarejestrowali prawie 12 tysięcy przypadków odry.

W całej Europie liczba zachorowań wzrosła trzykrotnie w 2017 roku. Epidemia najmocniej dotknęła Włochy i Rumunię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie