REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 29 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka19.05.19 (13:32)

Eurowizja 2019: wybuchł wielki skandal z jury

Fani Eurowizji 2019 mogli być zdumieni podczas finału. Organizatorzy Festiwalu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie wykluczyli z głosowania członków jury z Białorusi. Europejska Unia Nadawców (EBU) uznała, że Białorusini złamali zasady rządzące Eurowizją.
Guy Prives / Getty Images

Przedstawiciele białoruskiego jury ujawnili w wywiadzie na kogo głosowali w półfinale. Organizatorzy Eurowizji nie mieli wątpliwości, że to wbrew regułom, zgodnie z którymi szczegółowe wyniki półfinałów nie są upubliczniane aż do końca finału.

Białorusini jeszcze przed finałem Eurowizji ujawnili swoje półfinałowe typy. W wypowiedziach dla mediów nie ukrywali, jak głosowali. To nie pozostało bez reakcji organizatorów Festiwalu Piosenki Eurowizji.

REKLAMA

Jak na Eurowizji 2019 ukarano jurorów z Białorusi?

Podjęto decyzję o wyłączeniu jury z ostatniego głosowania. Przy przyznawaniu punktów od Białorusi podczas sobotniego finału Eurowizji 2019 w Tel Awiwie brano pod uwagę jedynie głosy widzów z tego kraju. W innych przypadkach ostateczny wynik był wypadkową głosowania telewidzów i jurorów.

Zobacz także: Polska poza burtą Eurowizji. "Podchodzimy do tego zbyt poważnie" (KLIKA PUDELKA)

64. konkurs Eurowizji wygrał Duncan Laurence z Holandii. Drugie miejsce zajęły Włochy, a trzecie - Rosja. Reprezentantka Białorusi ZENA zajęła przedostatnie miejsce.

Polskę reprezentował zespół Tulia, który nie wszedł do finału. We wtorkowym półfinale zespół zajął 11. miejsce, a do awansu zabrakło jedynie 2 punktów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij