Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Facebook i Twitter na celowniku terrorystów

10
Podziel się:

W swoim najnowszym propagandowym wideo terroryści wzięli się za założycieli dwóch najbardziej popularnych portali społecznościowych: Marka Zuckerberga (twórcę Facebooka) i Jacka Dorseya (szefa Twittera).

Facebook i Twitter na celowniku terrorystów
(ISIS)

Ekstremiści twierdzą, że zwalczają wszelkie próby ograniczania ich swobody w internecie. Ich hakerzy mają stawiać czynny opór administratorom portali społecznościowych, którzy usuwają konta promujące terroryzm. Za nagranie odpowiedzialni są "Synowie Armii Kalifatu", czyli grupy, która jest bezpośrednio związana z ISIS.

Codziennie ogłaszacie, że usunęliście któreś z naszych wielu kont. To wszystko, co potraficie zrobić? Nie gracie w naszej lidze - mówi głos na nagraniu.

Film jest bezpośrednio skierowany do Marka Zuckerberga i Jacka Dorseya. Złem wcielonym ma być także rząd, który ich wspiera. Terroryści nie tylko grożą, ale starają się pokazać swoją siłę. Twierdzą, że dysponują ponad 10 tys. kont na Facebooku, 150 grupami na tym samym portalu, a także 5 tys. kontami na Twitterze - informuje brytyjski Mirror.

Kiedy usuniecie jedno nasze konto, my utworzymy 10. Już niedługo, kiedy skasujemy wasze strony, wasze nazwiska również zostaną usunięte. Taka jest wola Allaha, który wie, że mówimy prawdę - grożą terroryści.

Przedstawiciele Twittera twierdzą, że w 2016 r. usunęli już 125 tys. kont. Wszystkie były odpowiedzialne za propagowanie terroryzmu. Tylko w 2015 r. brytyjskie władze wystąpiły do władz Facebooka o usunięcie około 5 tys. kont użytkowników podejrzanych o współpracę z terrorystami. Internetowa wojna jest trudna, bo, jak twierdzą administratorzy portali społecznościowych, nie ma jednego sposobu, żeby z pewnością stwierdzić, czy konto należy do terrorystów, czy nie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Nabuhomodozol
7 lat temu
Jak długo można się ob.......ć ze tymi ś..........mi. Czy nie można ich wytłuc jednego po drugim? Systemowo, po kolei.
spejson
7 lat temu
Kutallah co oni moga wiedzieć co pisze w koranie skoro połowa ich czytac nie umie ,umieją tylko krzyczec kutallah barbach
Opcy ::)
7 lat temu
Tyle zachodu z osuwaniem kont terrorystów, a wystarczy jedna bomba atomowa.
KATOLIK
7 lat temu
fantasci z tych swinskich koziojebcow
Linkol
7 lat temu
Proponuję nie czytać kont pochodzących od isis , konsekwentnie nie wchodzimy na ich konta, a jak mamy taką możliwość usuwamy konta . Ludzie zjednoczeni przeciw isis obojętnie jakiego wyznania.
nie dajecie n...
7 lat temu
o2 ostro pracujecie nawet tutaj usuwacie wpisy, to jest ta wasza Niemiecka poprawność właścicieli serwisu. Boicie się CDU sprzedawczyki.
kinnn
7 lat temu
banda islamskich patałachów !!!
NIEWIERNY
7 lat temu
ZYCIE POKAZUJE ZE ALLACH BARDZIEJ NAM SPRZYJA - TYM "NIEWIERNYM!", TO MY TWORZYMY NOWE RZECZY, A ONI "WIERNI" KORZYSTAJA Z NASZEJ INTELIGENCJI, NAWET KARABINA SAMI NIE POTRAFIA WYPRODUKOWAC.
xxx
7 lat temu
mieetki i alllllach
444
7 lat temu
nie rozumiem , czemu nie mogą usunąć wszystkich kont stworzonych z krajów Allaha
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić