Facebook nie chce, byście oglądali ten obraz

19

Muzeum z Filadelfii wrzuciło na swój profil reprodukcję obrazu sprzed 52 lat. Facebook uznał, że kobieta jedząca lody jest zbyt sugestywna i zdjęcie zablokował.

Facebook nie chce, byście oglądali ten obraz
(Evelyne Axell/Philadelphia Museum of Art)

Philadelphia Museum of Art żali się, że Facebook ocenzurował dzieło sztuki pop art. Chodzi o jeden z pierwszych obrazów w tym stylu pędzla kobiety. W tym przypadku belgijskiej malarki Evelyne Axell. Jej "Lody" z 1964 roku okazały się łamać zasady obowiązujące na serwisie Zuckerberga.

Niedawno Facebook usunął nam ten obraz za "nadmierną nagość lub zbyt prowokacyjne treści" - informuje administrator profilu muzeum.

"Lodom" towarzyszyła notka, że obrazy Axell faktycznie mają prowokacyjną naturę. Jej dzieła "przedstawiają pewne siebie kobiety szukające satysfakcji na własnych warunkach". Są także odbiciem radosnej natury narzuconej przez seksualną rewolucję lat 60. XX wieku. W komentarzach pod wpisem przeważała opinia, że jeżeli tego typu treści są zbyt sugestywne, to "jesteśmy w opałach".

Nie pierwszy raz Facebook cenzuruje sztukę. W styczniu z powodu złamania zasad o "nagich" treściach usunięto zdjęcie rzeźby syrenki z Kopenhagi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić