Facebook płaci niższe podatki niż... zwykły człowiek

Portal zarabia kokosy, a płaci Wielkiej Brytanii... grosze.

Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg (Facebook.com)

Nie ma sprawiedliwości na świecie. Pomimo olbrzymiego przychodu w wysokości 105 milionów funtów. Facebook płaci w Wielkiej Brytanii podatek w wysokości 4327 funtów. Przeciętny pracownik na Wyspach przekazuje na rzecz państwa 5393 funty.

Zyski Facebooka rosną w ogromnym tempie. Przychód z reklam umieszczonych na portalu wyniósł podobno 105 milionów funtów. Dwa lata temu strona internetowa zarobiła niecałe 50 milionów funtów - podaje portal dailymall.co.uk. Według Facebooka, co trzecia dorosła osoba w Wielkiej Brytanii korzysta z jego usług. Firma nie ma sobie nic do zarzucenia i uważa, ze w każdym kraju, w którym funkcjonuje uczciwie płaci podatki.

Według ekonomisty Johna O`Conella Brytyjczycy słysząc takie informacje będą zdezorientowani. Analityk dodaje, iż na Wyspach procedura określająca kwotę dochodu zwolnioną od podatku jest bardzo skomplikowana.

Brytyjscy politycy powinni w trybie pilnym zająć się prawem podatkowym. Powinni także wyeliminować luki prawne, które wykorzystują duże firmy do płacenia niskich podatków - podsumowuje John O`Connell.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić