Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Facebook usunie "byłego" z twojego życia. Zobacz jak

Podziel się:

Po zerwaniu z partnerem przychodzi czas na aktualizację statusu na fejsie. Kasowanie wspólnych zdjęć i postów nigdy nie jest łatwe. Teraz serwis proponuje gotowe narzędzie, które zrobi to za nas. Opcja ta ma pojawiać się po zmianie statusu związku.

Facebook usunie "byłego" z twojego życia. Zobacz jak
(Fotolia)

To powszechnie znana prawda, że rozstania bolą najbardziej. Osoby, które niedawno zostały singlami, nie chcą mieć niczego wspólnego ze swoim byłym partnerem. Szczególnie trudne może być oglądanie jego zdjęć i aktualizacji statusu. W pogodzeniu się z rozstaniem nie pomaga także usuwanie galerii i zdjęć ze wspólnych wakacji.

Mark Zuckerberg wyciąga pomocną dłoń do wszystkich, którzy cierpią z powodu rozstania. Zaproponowana przez Facebooka opcja ma ułatwić „wymazanie” byłego partnera z historii naszego konta społecznościowego. Ukryte zostaną posty, statusy, a także ułatwione zostanie usunięcie tagów z naszą dawną miłością. Do tej pory, żeby wykonać wspomniane wyżej czynności, potrzeba było zablokować posty tej osoby, a także usuwać ręcznie pozostałe „ślady” jej istnienia.

Nowa opcja ma działać w obie strony. Po rozstaniu może się okazać, że to my nie będziemy chcieli, żeby były partner widział, co się dzieje w naszym życiu. Będziemy mogli ograniczyć widoczność wstawianych przez nas zdjęć i filmów oraz zmian statusów. Obecnie nowa opcja jest testowana na terenie Stanów Zjednoczonych, ale po uzyskaniu pozytywnych opinii trafi także do użytkowników z innych krajów.

To część naszego ciągłego działania zmierzającego do opracowania środków dla osób, które mogą przeżywać trudne chwile w życiu. Mamy nadzieję, że te narzędzie pozwoli naszym użytkownikom na zakończenie relacji na Facebooku z większą łatwości, komfortem i poczuciem kontroli – powiedział Kelly Winters produkt menadżer Facebooka.

Być może receptą na złamane serce jest nowa miłość, a w tym Mark Zuckerberg nam nie pomoże. Co sądzicie o nowej opcji, którą proponuje Facebook?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić