Facebook wie więcej, niż ci sie wydaje

26

Najpopularniejszy portal społecznościowy samodzielnie sugeruje nam dobór nowych znajomych także na podstawie odwiedzanych przez nas miejsc.

Facebook wie więcej, niż ci sie wydaje
(Pixabay.com, public domain)

Sprawa budzi kontrowersje, ponieważ Facebook nie dba o naszą anonimowość. Jeden z użytkowników portalu zaniepokoił się, kiedy po spotkaniu gromadzącym młodzież ze skłonnościami samobójczymi otrzymał propozycję "zaprzyjaźnienia" się z osobą, która także na nim była. Sęk w tym, że ci ludzie nie powinni poznać swojej tożsamości.

Rzecznik Facebooka przyznał, że lokacja ma tutaj znaczenie. Dodał także, że to tylko jeden z wielu czynników składających się na to, kto pojawia się w rubryce „Osoby, które możesz znać”. Liczą się także wspólni znajomi, informacje o pracy, edukacji czy grupy, do których się należy.

Śledzenie przez Facebooka można łatwo wyłączyć. Wystarczy wejść w ustawienia aplikacji i wyłączyć opcję lokalizowania nas przez system. Dzięki temu portal nie będzie chciał, byśmy zaprzyjaźnili się z przypadkowymi osobami poznanymi w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych lub innych, nieprzywołujących miłych wspomnień miejscach.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić