Facebook zablokował fanpage. Bo rowerzyści rozmawiali o pedałach

23

Serwis społecznościowy zbanował fanpage o tematyce rowerowej. Powodem było zbyt częste korzystanie ze słowa, które Facebook uznał za obraźliwe.

Facebook zablokował fanpage. Bo rowerzyści rozmawiali o pedałach
(Youtube.com, United Cyclists)

Nieszczęśliwy przypadek właściciela strony opisał serwis "wRealu24". Fanpage UnitedCyclist.com został zablokowany za zbyt dużą liczbę użytych wyrazów "pedał" w prywatnej konwersacji pod jednym z postów. Być może decyzja Facebooka byłaby uzasadniona, gdyby temat rozmowy nie dotyczył... rowerów. United Cyclist jest bowiem grupą kolarzy, która podróżuje po całym świecie, a relację ze swoich wypraw publikuje m.in. na Facebooku. Właściciel strony w prześmiewczym filmie odniósł się do sprawy.

Jakiś poprawnie politycznie obywatel doniósł na mnie, na moje skandaliczne zachowanie do obsługi Facebooka i zostałem ukarany dotkliwą karą, jaką był brak możliwości komunikowania się z wami. Chciałem was za to serdecznie przeprosić - powiedział.

Właściciel strony postanowił zmienić nomenklaturę. Od tego momentu na fanpage'u United Cyclists zamiast słowa "pedał" będzie pisał "Kanadyjczyk". Natomiast słowo "czarny" zastąpi określeniem "różowy". Poniżej oficjalne wideo z oświadczeniem poszkodowanego przez Facebook cyklisty.

Autor: Mateusz Kijek

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić