"Fakt": Tak Kaczyński zostanie premierem

Według "Faktu" Jarosław Kaczyński ma plan przejęcia władzy z rąk premier Beaty Szydło i zakłada on przygotowanie zawczasu dwóch różnych składów rządu.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)

Gra prezesa PiS ma zakładać wprowadzenie do rządu Szydło "jastrzębi", jak Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro. Działania tych polityków miałyby zapewnić szybki, liczony w miesiącach upadek gabinetu pani premier. Wtedy Jarosław Kaczyński wszedłby do gry jako premier z "rządem na lata" złożonym z bardziej łagodnych polityków - przekonuje "Fakt".

Przecieki o tece szefa MON dla Macierewicza i tece resortu sprawiedliwości dla Ziobro to zaplanowana strategia. Tak tłumaczy "Faktowi" anonimowo jeden z bliskich współpracowników Kaczyńskiego.

Prezes od początku miał w głowie dwie koncepcje, dwa rządy. Jeden w wersji soft, który będzie gabinetem na długo. I drugi z Macierewiczem oraz Ziobrą, który po 4–5 miesiącach się zawali. I wtedy prezes obejmie stanowisko premiera. Czy ktokolwiek wyobraża sobie w ogóle funkcjonowanie gabinetu z ministrami, którzy od początku kontestowali kandydaturę Szydło, podważali jej kompetencje? Zbyszek Ziobro jeszcze trzy dni temu chodził i domagał się, aby premierem został Jarosław – gazeta cytuje "bardzo ważnego polityka PiS".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić