o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Fantazja polskich rodziców bez granic. Nazwali dzieci Żyraf i Mrówka

63
Podziel się

Wygląda na to, że nietypowe dotychczas imiona, jak na przykład Brajan czy Nicola, pomału odchodzą do lamusa. Superniania, Dorota Zawadzka, opublikowała na swoim Facebooku listę najdziwniejszych imion dziecięcych, które w tym roku nadano w Warszawie.

Fantazja polskich rodziców bez granic. Nazwali dzieci Żyraf i Mrówka
(Pixabay.com, cherylholt)
bDUGigkB

W przypadku dziewczynek najbardziej zaskakującym wyborem jest Guantanamera, Jarzyna i Mrówka. Ciekawa historia musi się kryć także za tymi: Jeżyna, Amnezja, Calineczka czy Nawojka. Pozostałe imiona są najczęściej zagraniczne. Wywodzą się z różnych kręgów kulturowych: obok amerykańskiej Jessiki plasuje się węgierska Viorika i grecka Eunika. Niektóre z nich, jak np. Sindi, zostały spolszczone.

*Wśród chłopców znalazł się Żyraf, Myszon i Torkill. *Widoczna jest też inspiracja austriackim kompozytorem (Wolfgang) czy bohaterem rosyjskiej powieści „Zbrodnia i kara” (Rodion). Inne dziwne imiona małych obywateli to m. in. Thorgal, Symeon czy Mił. Z pewnością ich posiadacze wyróżnią się w przyszłości wśród innych. Pytanie tylko, czy będą tego chcieli.

bDUGigkD

Autor: Aneta Michałowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUGigle
KOMENTARZE
(63)
roma
5 lata temu
Jeszcze Tradycja i Pięćsetplus
alexxis
5 lata temu
Dokładnie to nie są imiona tylko wymysły z dziecka będą się śmieli pózniej i wogóle uważam ze powinno się nadawać nasze piękne imiona Polskie a nie zagraniczne to już przegięcie poprostu
heh
5 lata temu
to tak, jak było w tym democie: Brajan, Dżesika, Ken nie śmiejcie się z Jasia, że ma dziwne imię...
bDUGiglf
......
5 lata temu
rodzicom chcacym dać dziecku na imię Amnezja albo Belzebub trzeba by z automatu odbierać prawa rodzicielskie, bo jak osoba majaca niezdrowo narąbane w głowie może prawidłowo zadbać o wychowanie dziecka??
Tramperiusz
5 lata temu
Mamusiu, jak się nazywam bo zapomniałem swego imienia?
Najnowsze komentarze (63)
tylko marcin
3 lata temu
THORGAL - t z komiksu Rosińskiego. Niezły był gość. Ale lepszy byłby Funky (Koval).
Lara
5 lata temu
Mam znajomą Idalię. Idę, znaczy. Nie sądziłam że to jedno z "dziwacznych" imion. Babka jest tak koło 50- tki.
Ada
5 lata temu
A mnie podobają się czysto francuskie imiona : Allah, Salah, Mahomet, Muhamed itd
Madry
5 lata temu
Taka bezmyślność powinna być zakazana, bo to jest poniżanie dziecka. Co to za imię Jarzyna albo Żyraf lun Belzebub itp. Inne dzieci będą się śmiały. Imię nadaje się na cześć świętego patrona, aby strzegł dziecko całe życie przed złem. I tak przy okazji (nieopadal tematu) dodam: Po pierwsze: zarodek posiada duszę, a więc jest człowiekiem i ma prawo do życia. Po drugie: zarodek posiada również ojca i matkę, którzy nie mają prawa go zabijać. Po trzecie: trzeba myśleć, co się robi. Po czwarte: ciąża dotyczy również mężczyzny, jako sprawcy, więc nie zwalajcie winy ohydy zabijania poczętych dzieci tylko na kobiety. Dziecko z gwałtu ma prawo do życia, ponieważ posiada duszę, matkę i ojca. W sumie gwałciciel dał mu życie, a matka nie ma prawa mu odbierać tego życia. Lekarz również nie ma takiego prawa. Jest proste prawo: " nie zabijaj"!.
Kejli
5 lata temu
A gdzie Tradycja 😝
Żyraf Kutek
5 lata temu
Imiona głupie , wymyślone by wyróżnić się oryginalnością a przy tym nazwiska bywają że gdy ktoś usłyszy w zestawie , posika się ze śmiechu .
co ja wiem..
5 lata temu
są jeszcze Polskie imiona normalne ,ale nie oklepane dla dziewczynki :Justyna , Łucja, Dagmara, Marta , Alicja , Jolanta, Małgorzata, Dorota ,Maria, Anna , Magdalena, Weronika, Gabriela ew. Laura lub Bernadeta . Dla chłopców : Wojciech , Radosław, Piotr, Tomasz, Ireneusz , Ignacy, Krzysztof, Przemysław, Sławomir, Wincenty, Jan, Janusz, Henryk, Norbert, Bartosz, Artur i wiele wiele innych :) więc nie rozumiem rodziców tych dzieci .
PRLowiecANTYp...
5 lata temu
Np. córka Moczara -szefa UB miała na imię "Lenina" nie "Lena" -Lenina Moczar to brzmi dumnie zwłaszcza w latach 50-60 ubiegłego wieku
bDUGigkX
Anna
5 lata temu
Brajan ,Dżesika, Ken , Andżelika , takie imiona to przeważnioe występuja w patologii u pijaków i prymitywów.
Ja.A
5 lata temu
Dżesika, Andżelika, Syndii - co to ma być? Ohydne imiona! Na ulicy ostatnio słyszałam "Kłentinek" - jakkolwiek to imię się pisze :D
ewuuusia
5 lata temu
śmiali nie ''śmieli''
d
5 lata temu
Aborcja dla rodziców
oli
5 lata temu
Dziwne że nie było Ahmeda, Sati czy Fatimy. W USA w społecznościach afroamerykańskich są nadawane zawsze jakieś dziwne imiona które nawet trudno wymówić.
renata23
5 lata temu
Ja również Pani Agatko :) tylko Moja Wnusia jest już w drodze. Pozdrawiam serdecznie :)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić