Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Fast food ci nie zaszkodzi, ale pod jednym warunkiem...

9
Podziel się:

Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu w Auckland wykazały, że jedzenie tłustych i przetworzonych potraw nie zwiększy ryzyka zawałów. Warunkiem jest dieta zbliżona do śródziemnomorskiej.

Fast food ci nie zaszkodzi, ale pod jednym warunkiem...
(pexels.com)

Dobry wpływ diety śródziemnomorskiej na zdrowie jest znany od lat. Teraz naukowcy w badaniach opublikowanych w "European Heart Journal" posunęli się o krok dalej. Przyznali, że dieta mieszkańców Hiszpanii jest najlepsza dla ludzkiego serca i zmniejsza ryzyko zawału. Oznacza to, że nie muszą tak bardzo przywiązywać wagi do tego, co jedzą. Hamburger, kebab czy frytki nie powinien im zaszkodzić, pod warunkiem, że nie jedzą ich codziennie.

Badania zostały przeprowadzone w 39 krajach na całym świecie. Polaków może ucieszyć fakt, że dieta z większą ilością tłustych potraw nie zwiększa ryzyka zawału serca. Natomiast jeżeli chcemy zmniejszyć ryzyko, powinniśmy jeść świeże owoce i warzywa, tłuste ryby i oliwę z oliwek. Przejście na dietę śródziemnomorską wpłynie korzystnie na nasze zdrowie i zmniejszy możliwość wystąpienia chorób układu krążenia.

Odkryliśmy, że u osób jedzących zdrowiej, u których dieta była zbliżona do śródziemnomorskiej, ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu lub zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych było zdecydowanie mniejsze - powiedział autor badania Ralph Stewart z Auckland City Hospital.

Stewart zachęca do zwiększania świadomości żywieniowej. Jego zdaniem osoby, które chorują na serce, powinny jeść więcej zdrowej żywności, zamiast skupiać się na unikaniu fast foodów.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Zobacz także:

Dieta szczoteczkowa

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
agre
7 lat temu
zamówiłam slimcea ze względu na to że potrzebowałam czegoś co ruszy moją przemianę materii. Podejrzewałam że to przez nią tyle mi się odkłada mimo że nie jestem jakimś mega obżartuchem. Trafiłam na slimcea i stosowałam 3 miesiące. Przez ten czas schudłam blisko 12kg co było dla mnie szokiem, że suplement diety może tyle mi dać w procesie odchudzania. Od tego momentu wszystkim polecam Slimcea.
AlinaZ
7 lat temu
Ja po 2 miesiącach żywienia się w fastfoodach z powodu braku czasu przytyłam 5 kg. Czułam się fatalnie, byłam ciągle zmęczona i głodna ! Teraz przeszłam na dietę warzywa, owoce, spalacz tłuszczu be slim3 i powoli wracam do normy. Można czasem zgrzeszyć ważne żeby to było czasem
janusz
7 lat temu
pod warunkiem że nie będziesz spożywał i już......
Kosma
7 lat temu
Chcesz być zdrowy , nie żryj za dużo mięsa szczególnie czerwonego i prostych węglowodanów . Sekretem cywilizacji śródziemnomorskich jest jedzenie dużych ilości warzyw , owoców i serów popijanych winem lub piwem a małym spożyciem mięsa .
ciotka.
7 lat temu
Polecam codziennie ryby z zaje....stą zawartością rtęci. Na zdrowie:)
ANL
7 lat temu
Jedyny warunek jak nie zaszkodzi - nie jeść :)))))))
klient
7 lat temu
"Hamburger, kebab czy frytki nie powinien im zaszkodzić, pod warunkiem, że nie jedzą ich codziennie." Przecież wiadomo od zawsze, że wszystko należy jeść z umiarem.
aaa
7 lat temu
pod warunkiem że nie będziesz go jeść.
jan
7 lat temu
Artykuł sponsorowany przez fastfood
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić