Feministki wracają do kuchni

8

Kobiety ponownie odkrywają uroki domowego zacisza i związanych z nim obowiązków. Według historyka z Women's Institute, ponad stuletniej organizacji zrzeszającej setki tysięcy kobiet, wynikiem tego "powrotu do korzeni" jest znudzenie pracą zarobkową i społeczeństwem.

Feministki wracają do kuchni
(Pixabay.com)

*Kobiety patrzą na obowiązki domowe w nowy sposób. * Ruch feministek zrewidował rolę pani domu, dzięki czemu kobiety na równych prawach z mężczyznami mogły pójść do pracy. Jak twierdzi Maggie Andrews, autorka książki "The Acceptable Face of Feminism: 100 Years of the Women’s Institute", kobiety zauważyły, że praca zarobkowa nie gwarancje im jednak osobistej satysfakcji.

Zarówno feministki jak i Women’s Institute doszły do wniosku, że prace domowe nie są takie złe, jak wcześniej się o nich mówiło, a praca nie jest tak fajna, jak nam wszystkim się wydawało. Obowiązki domowe stały się bardziej sexy i są uważane za ucieczkę od horrorów społeczeństwa - stwierdziła Maggie cytowana przez metro.co.uk.

Zapowiada się powrót do starych czasów? Kobiety dostały, czego chciały, ale najwyraźniej ich oczekiwania przerosły rzeczywistość. W latach 80. pragnęły uciec z domu, zdobyć pracę i niezależność finansową. Teraz uznały, że siedzenie w domu nie było jednak takie złe. I bądź tu człowieku mądry.

Autor: Bartosz Nowak

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić