Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Feministki wracają do kuchni

6
Podziel się:

Kobiety ponownie odkrywają uroki domowego zacisza i związanych z nim obowiązków. Według historyka z Women's Institute, ponad stuletniej organizacji zrzeszającej setki tysięcy kobiet, wynikiem tego "powrotu do korzeni" jest znudzenie pracą zarobkową i społeczeństwem.

Feministki wracają do kuchni
(Pixabay.com)

*Kobiety patrzą na obowiązki domowe w nowy sposób. * Ruch feministek zrewidował rolę pani domu, dzięki czemu kobiety na równych prawach z mężczyznami mogły pójść do pracy. Jak twierdzi Maggie Andrews, autorka książki "The Acceptable Face of Feminism: 100 Years of the Women’s Institute", kobiety zauważyły, że praca zarobkowa nie gwarancje im jednak osobistej satysfakcji.

Zarówno feministki jak i Women’s Institute doszły do wniosku, że prace domowe nie są takie złe, jak wcześniej się o nich mówiło, a praca nie jest tak fajna, jak nam wszystkim się wydawało. Obowiązki domowe stały się bardziej sexy i są uważane za ucieczkę od horrorów społeczeństwa - stwierdziła Maggie cytowana przez metro.co.uk.

Zapowiada się powrót do starych czasów? Kobiety dostały, czego chciały, ale najwyraźniej ich oczekiwania przerosły rzeczywistość. W latach 80. pragnęły uciec z domu, zdobyć pracę i niezależność finansową. Teraz uznały, że siedzenie w domu nie było jednak takie złe. I bądź tu człowieku mądry.

Autor: Bartosz Nowak

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
gość
6 lat temu
Co za bzdety. Nie chodzi o to, że praca zarobkowa jest fajna, tylko o to, że daje niezależność (przynajmniej teoretycznie).
szejnfeld
6 lat temu
no kurde brawo lepiej później niż wcale-a co na to SZCZUKA-wstyd tylko i smród pozostał!
Torepk
6 lat temu
"ale najwyraźniej ich oczekiwania przerosły rzeczywistość" - i vice versa skur.....y!
ALfa
6 lat temu
bo tam jest ich miejsce.Dlatego mają mniejsze stopy,żeby mieć bliżej do kuchenki i zlewozmywaka...
aaa
6 lat temu
Feminizm kończy się tam, gdzie trzeba przynieść węgla z piwnicy (dosłownie i w przenośni).
Gerda
6 lat temu
Ja już dawno to powiedziałam. Nie wszystkie kobiety to wojujące feministki lub nastawione na karierę zawodową panie. To są również te, które chcą żyć dla domu i rodziny. Ale muszą pracować w PRACY, by móc dać dzieciom jeść.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić