Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Finlandia najszczęśliwszym krajem na świecie

57
Podziel się:

Opublikowano właśnie wyniki Światowego Raportu Szczęścia ONZ. Na pierwszym miejscu uplasowali się Finowie. Ale według autorów dokumentu także Polacy mogą się czuć szczęśliwsi niż przed rokiem. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Finlandia najszczęśliwszym krajem na świecie
(iStock.com)

Finlandia jest najszczęśliwszym krajem świata. Znalazła się na pierwszym miejscu już drugi raz z rzędu, a tuż za nią uplasowały się Dania i Norwegia. Kraje nordyckie od lat zajmują miejsca na samym szczycie listy najszczęśliwszych państw świata. Dokument opracowała Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Kraje nordyckie są dobre w przekształcaniu bogactwa w dobrobyt. Potrafią znaleźć złoty środek między wolnością osobistą, a bezpieczeństwem i wsparciem socjalnym. To sprawia, że obywatele są zadowoleni, mimo jednych z najwyższych podatków na świecie - powiedział Meik Wiking, dyrektor generalny kopenhaskiego Instytutu Badań nad Szczęściem.

Europejczycy mają najwięcej powodów do radości. W pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych państw znalazły się tylko dwa (Kanada i Nowa Zelandia) spoza naszego kontynentu. Najnieszczęśliwsi spośród 156 państw są za to mieszkańcy Sudanu Południowego. Niewiele lepiej jest w Republice Środkowoafrykańskiej, Afganistanie i Tanzanii.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Polska awansowała o dwie pozycje. Zajęliśmy 40. miejsce, wyprzedzając m.in. Uzbekistan, Litwę, Japonię i Węgry. Najniższy w historii wynik zanotowały Stany Zjednoczone, spadając z 18. na 19. miejsce w rankingu. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja obywateli Rosji: spadli z 59. aż na 68. miejsce na liście. Ranking wraz z komentarzem znajduje się tutaj.

Zobacz także: Zobacz też: Krowa zatrzymała ruch w Nowym Jorku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(57)
Paco
4 lata temu
Dziekuje wole karaiby I Sloneczko codziennie . Nie ma szczesliwszych bardziej niz latynosi Cidziennie po pracy drzemka 2 godziny a wieczorem fiesta
faszczyk
4 lata temu
To chyba logiczne: Jeżeli nieszczęśliwi ludzie popełniają samobójstwa, to zrozumiale ze w społeczeństwie jest coraz więcej ludzi szczęśliwych !!
nik
4 lata temu
te kraje to szczesliwe kalifaty nordyckie Finlandia Dania Norwegia
qwerty
4 lata temu
Sauna i morsowanie jednak swoje robią. Dzięki nim potrafią być szczęśliwi mimo takiego strasznego socjalu jaki tam panuje.
Anatol
4 lata temu
A w Korei Polnocnej byla ankieta? 100% szczesliwi, wystarczy zapytac
Dar
4 lata temu
Propaganda do bólu !!!!
levator
4 lata temu
Awansowaliśmy pomimo rządów PiS, to chyba kłamstwo ;P
to jest nie m...
4 lata temu
Racze własnoręcznym podpisem... ale gdzie to masz? No przysięgam na Boga nie wiem
Frankfurtcarg...
4 lata temu
5
Lufthansa
4 lata temu
Cuda na kiju
i to są partn...
4 lata temu
Reinkarnacja z kalingradu,
nie wierze
4 lata temu
W to...
50%650
4 lata temu
... nie chodzi też o to
P
4 lata temu
Pieniądze szczęścia nie dają - to wie każdy, ale chyba nie ludzie, którzy pisali ten raport.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić