Dagmara Smykla| 

Finlandia najszczęśliwszym krajem na świecie

88

Opublikowano właśnie wyniki Światowego Raportu Szczęścia ONZ. Na pierwszym miejscu uplasowali się Finowie. Ale według autorów dokumentu także Polacy mogą się czuć szczęśliwsi niż przed rokiem. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Finlandia najszczęśliwszym krajem na świecie
(iStock.com)

Finlandia jest najszczęśliwszym krajem świata. Znalazła się na pierwszym miejscu już drugi raz z rzędu, a tuż za nią uplasowały się Dania i Norwegia. Kraje nordyckie od lat zajmują miejsca na samym szczycie listy najszczęśliwszych państw świata. Dokument opracowała Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Kraje nordyckie są dobre w przekształcaniu bogactwa w dobrobyt. Potrafią znaleźć złoty środek między wolnością osobistą, a bezpieczeństwem i wsparciem socjalnym. To sprawia, że obywatele są zadowoleni, mimo jednych z najwyższych podatków na świecie - powiedział Meik Wiking, dyrektor generalny kopenhaskiego Instytutu Badań nad Szczęściem.

Europejczycy mają najwięcej powodów do radości. W pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych państw znalazły się tylko dwa (Kanada i Nowa Zelandia) spoza naszego kontynentu. Najnieszczęśliwsi spośród 156 państw są za to mieszkańcy Sudanu Południowego. Niewiele lepiej jest w Republice Środkowoafrykańskiej, Afganistanie i Tanzanii.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Polska awansowała o dwie pozycje. Zajęliśmy 40. miejsce, wyprzedzając m.in. Uzbekistan, Litwę, Japonię i Węgry. Najniższy w historii wynik zanotowały Stany Zjednoczone, spadając z 18. na 19. miejsce w rankingu. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja obywateli Rosji: spadli z 59. aż na 68. miejsce na liście. Ranking wraz z komentarzem znajduje się tutaj.

Zobacz także: Zobacz też: Krowa zatrzymała ruch w Nowym Jorku
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić