o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Finlandia najszczęśliwszym krajem na świecie

57
Podziel się

Opublikowano właśnie wyniki Światowego Raportu Szczęścia ONZ. Na pierwszym miejscu uplasowali się Finowie. Ale według autorów dokumentu także Polacy mogą się czuć szczęśliwsi niż przed rokiem. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Finlandia najszczęśliwszym krajem na świecie
(iStock.com)
bDYfjSZN

Finlandia jest najszczęśliwszym krajem świata. Znalazła się na pierwszym miejscu już drugi raz z rzędu, a tuż za nią uplasowały się Dania i Norwegia. Kraje nordyckie od lat zajmują miejsca na samym szczycie listy najszczęśliwszych państw świata. Dokument opracowała Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Kraje nordyckie są dobre w przekształcaniu bogactwa w dobrobyt. Potrafią znaleźć złoty środek między wolnością osobistą, a bezpieczeństwem i wsparciem socjalnym. To sprawia, że obywatele są zadowoleni, mimo jednych z najwyższych podatków na świecie - powiedział Meik Wiking, dyrektor generalny kopenhaskiego Instytutu Badań nad Szczęściem.

Europejczycy mają najwięcej powodów do radości. W pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych państw znalazły się tylko dwa (Kanada i Nowa Zelandia) spoza naszego kontynentu. Najnieszczęśliwsi spośród 156 państw są za to mieszkańcy Sudanu Południowego. Niewiele lepiej jest w Republice Środkowoafrykańskiej, Afganistanie i Tanzanii.

bDYfjSZP

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Polska awansowała o dwie pozycje. Zajęliśmy 40. miejsce, wyprzedzając m.in. Uzbekistan, Litwę, Japonię i Węgry. Najniższy w historii wynik zanotowały Stany Zjednoczone, spadając z 18. na 19. miejsce w rankingu. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja obywateli Rosji: spadli z 59. aż na 68. miejsce na liście. Ranking wraz z komentarzem znajduje się tutaj.

Zobacz także: Zobacz też: Krowa zatrzymała ruch w Nowym Jorku
bDYfjTaq
KOMENTARZE
(57)
Paco
2 lata temu
Dziekuje wole karaiby I Sloneczko codziennie . Nie ma szczesliwszych bardziej niz latynosi Cidziennie po pracy drzemka 2 godziny a wieczorem fiesta
faszczyk
2 lata temu
To chyba logiczne: Jeżeli nieszczęśliwi ludzie popełniają samobójstwa, to zrozumiale ze w społeczeństwie jest coraz więcej ludzi szczęśliwych !!
nik
2 lata temu
te kraje to szczesliwe kalifaty nordyckie Finlandia Dania Norwegia
bDYfjTar
qwerty
2 lata temu
Sauna i morsowanie jednak swoje robią. Dzięki nim potrafią być szczęśliwi mimo takiego strasznego socjalu jaki tam panuje.
Anatol
2 lata temu
A w Korei Polnocnej byla ankieta? 100% szczesliwi, wystarczy zapytac
Dar
2 lata temu
Propaganda do bólu !!!!
levator
2 lata temu
Awansowaliśmy pomimo rządów PiS, to chyba kłamstwo ;P
to jest nie m...
2 lata temu
Racze własnoręcznym podpisem... ale gdzie to masz? No przysięgam na Boga nie wiem
Frankfurtcarg...
2 lata temu
5
Lufthansa
2 lata temu
Cuda na kiju
i to są partn...
2 lata temu
Reinkarnacja z kalingradu,
nie wierze
2 lata temu
W to...
50%650
2 lata temu
... nie chodzi też o to
bDYfjTaj
P
2 lata temu
Pieniądze szczęścia nie dają - to wie każdy, ale chyba nie ludzie, którzy pisali ten raport.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić