Jan Muller| 

Foteliki wyciągnięte z wraku. Dramatyczny apel matki: ludzie, zapinajcie dzieci

35

W sieci dużą popularność zdobywa zdjęcie i historia kompletnie zmiażdżonego auta oraz stojących obok nietkniętych fotelików samochodowych. Autorka fotografii zostawiła na Facebooku poruszający wpis o znaczeniu zapinania dzieci w fotelikach.

Foteliki wyciągnięte z wraku. Dramatyczny apel matki: ludzie, zapinajcie dzieci
(Facebook.com/jenna.casadorabberman)

*Jenna Casado Rabberman z Pensylwanii chciała tylko pokazać znajomym, co przydarzyło się w drodze z dziećmi ze żłobka. *Po dwóch dniach historię jej wypadku przesłało dalej 275 tys. ludzi a 65 tys. skomentowało.

Nie sądziłam, że aż tyle ludzi będzie oglądać to, co napisałam. Skierowałam to pierwotnie dla rodziny i znajomych. Ale teraz może czyjeś życie będzie uratowane, bo ktoś dwa razy pomyśli nad zapięciem pasów dziecka - pisze mama dwóch synów, półrocznego i 3-letniego.

Zobacz także: Zobacz także: zgubił dziecko, szczęście w nieszczęściu, polskie drogi

*Wszystko dlatego, że jej opowieść dotyczy tylko pozornie niegroźnego w skutkach wypadku. *W końcu jego jedyną ofiarą stała się dwuletnia honda CRV. Gdyby nie odruch zapinania pasów dzieciom przewożonym w fotelikach, finał mógłby być tragiczny.

Ludzie… zapinajcie dzieci w fotelikach. Za każdym razem. Nawet jak krzyczą, że taśma jest za ciasno. Zatrzymaliśmy się po mleko w drodze ze żłobka. Kilka minut od domu. Nagle jakiś samochód wbił się w nas. Nikt się tego nie spodziewał. Moim chłopakom włos z głowy nie spadł. Ratownicy pokazali na foteliki i powiedzieli mi, że bez nich mogło być zupełnie inaczej. Wystarczyło 2 minuty poświęcić, żeby wszystko było dobrze zapięte. Mnie nic nie będzie, dzieciakom nic nie jest, a wszystko inne da się zastąpić - apeluje.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić